Dnes je 2. prosinec 2023, svátek má Blanka
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tipy na výlety Městské muzeum a galerie Hlinsko Vytvořit článek
Městské muzeum a galerie Hlinsko
Věra Dvořáková (redakce) - 18. 07. 2021    1514    0 Líbil se vám tento článek?

Městské muzeum a galerie Hlinsko zve za historií i výtvarným uměním. Stálou expozici o historii města Hlinska a okolí doplňuje umělecká galerie s proměnlivými výstavami výtvarného umění.

 

Hlinecké muzeum vzniklo v roce 1874 a v roce 1925 se uchýlilo do prostor bývalé synagogy, kterou muzejní spolek odkoupil za 14 015 Kč. Rovněž byl zakoupen sousední dům vedle synagogy včetně přilehlého pozemku.

 

 

Mezi lety 1975 - 1982 byla zřízena obrazová galerie v budovách naproti synagoze. Tam je dodnes. V roce 1988 byly prostory galerie a muzea ještě rozšířeny, byl vybudován depozitář a kanceláře muzea.

 

 

Galerie nabízí aktuální výstavy i stálé expozice. Do jejích prostor byla přesunuta díla hlineckého rodáka, sochaře Karla Lidického. Aktuálně je zde ke shlédnutí 62. Výtvarné Hlinecko a stálá expozice krajinářů nejen z Hlinecka.

 

 

V budově Muzea se konají zahájení výstav a jsou zde umístěny stálé i proměnlivé expozice. V současné době jsou zde ke shlédnutí dobové sbírky textilu, řemesel, historie slavného rodu Adámků či informace o historii města Hlinska.

 

Otevírací doba a více informací na: www.mmghlinsko.czLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu