Městské muzeum a galerie Hlinsko
Profilovka
18. 07. 2021.
1927

Městské muzeum a galerie Hlinsko zve za historií i výtvarným uměním. Stálou expozici o historii města Hlinska a okolí doplňuje umělecká galerie s proměnlivými výstavami výtvarného umění.

 

Hlinecké muzeum vzniklo v roce 1874 a v roce 1925 se uchýlilo do prostor bývalé synagogy, kterou muzejní spolek odkoupil za 14 015 Kč. Rovněž byl zakoupen sousední dům vedle synagogy včetně přilehlého pozemku.

 

 

Mezi lety 1975 - 1982 byla zřízena obrazová galerie v budovách naproti synagoze. Tam je dodnes. V roce 1988 byly prostory galerie a muzea ještě rozšířeny, byl vybudován depozitář a kanceláře muzea.

 

 

Galerie nabízí aktuální výstavy i stálé expozice. Do jejích prostor byla přesunuta díla hlineckého rodáka, sochaře Karla Lidického. Aktuálně je zde ke shlédnutí 62. Výtvarné Hlinecko a stálá expozice krajinářů nejen z Hlinecka.

 

 

V budově Muzea se konají zahájení výstav a jsou zde umístěny stálé i proměnlivé expozice. V současné době jsou zde ke shlédnutí dobové sbírky textilu, řemesel, historie slavného rodu Adámků či informace o historii města Hlinska.

 

Otevírací doba a více informací na: www.mmghlinsko.cz

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image