Zloději na hlineckém sídlišti opět kradou katalyzátory z vozidel
Profilovka
29. 06. 2022.
1657

Včerejší den zjistili tři majitelé aut zaparkovaných na hlineckém sídlišti, že jim byl odcizen katalyzátor z výfukového potrubí. S informací přišla Facebooková skupina Aktuálně z Chrudimska, které tisková mluvčí Policie ČR Eva Maturová potvrdila, že od včerejšího dne policie vyšetřuje oznámení o krádeži katalyzátoru v Hlinsku.

Zloději katalyzátorů řádili v Hlinsku i v loňskem roce v červnu. Uvnitř katalyzátoru jsou totiž drahé kovy jako je platina či paladium. Oprava výfukového potrubí v autorizovaném servisu může majitele vozidla stát i desitky tisíc korun.

„Pokud si lidé všimnou na ulici v okolí zaparkovaných vozidel někoho, kdo pomocí nářadí odstraňuje součást automobilu, volejte prosím policisty přes linku 158," žádá občany mluvčí policie Eva Maturová.

Policie také doporučuje majitelům vozů, kteří své automobily parkují venku na veřejných parkovištích, aby vozy před jízdou zkontrolovali a případné odcizení součástí automobilu ihned hlásili na policii. Krádež katalyzátoru je otázkou několika minut. Nejvyhledávanější mezi zloději jsou vozy s dieselovými motory.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image