Dnes je 21. září 2023, svátek má Matouš
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Krimi Zkontrolujte si položky na složenkách služby SIPO, varují před podvodem policisté Pardubického kraje Vytvořit článek
Zkontrolujte si položky na složenkách služby SIPO, varují před podvodem policisté Pardubického kraje
Petr Laštůvka (redakce) - 11. 01. 2023    1278    0 Líbil se vám tento článek?

Krajské ředitelství policie Pardubického kraje varuje před podvodným zneužitím služby SIPO ze strany konkrétního příjemce. Doporučují proto všem plátcům, kteří pro své měsíční úhrady využívají službu SIPO, aby si před úhradou zkontrolovali platební položky na Platebním dokladu SIPO.

„Policisté v Pardubickém kraji přijali několik desítek oznámení od občanů, kteří na svých složenkách SIPO zjistili novou položku s názvem „Služby“ za více jak 2 tisíce korun. Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu a prověřujeme veškeré okolnosti případů," uvádí mjr. Ing. Markéta Janovská, tisková mluvčí policie Pardubického kraje.

Při využívání služby SIPO od České pošty policie doporučuje neprodleně zkontrolovat všechny položky a v případě, že se objeví neznámá položka, nezadávat ji a ihned se obrátit na nejbližší pobočku České pošty dříve, než bude platba za tuto službu stržena.

Česká pošta nabízí službu SIPO firmám, kterým na základě dodaného seznamu plátců umožňuje inkasovat peníze za poskytnuté služby. „Ujišťujeme plátce SIPO, že Česká pošta činí veškeré kroky k vyjasnění situace a spolupracuje s příslušnými orgány činnými v trestním řízení. Vzhledem k tomu, že se podezření nepodařilo 100% prokázat, nemůžeme poskytnout bližší informace o zadavateli podezřelých plateb. V případě, že tento zadavatel neposkytne České poště důkazy, že je oprávněn od plátců SIPO požadovat zmíněné platby, bude s ním okamžitě ukončena smlouva, na základě které je oprávněn inkasovat peníze od plátců přes službu SIPO," doplňuje Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu