Dnes je 6. květen 2021, svátek má Radoslav
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod V Hlinsku řádí travič psů Vytvořit článek
V Hlinsku řádí travič psů
Petr Laštůvka (redakce) - 01. 05. 2021    2845    0 Líbil se vám tento článek? 0

V ulici Rváčovská se na zahradě jednoho z rodinných domů objevila otrávená návnada v podobě půl kilogramu vepřového masa. O řádění traviče v Hlinsku informovala na sociálních sítích Monika Laštůvková. Případ nyní řeší policie.

„Policie je schopna pomoci pouze pokud se najde svědek, a proto jsem jako pejskař ochoten poskytnout finanční odměnu člověku, který poskytne policii informaci, na jejímž základě policie traviče psů odhalí. Pokud každý z nás přispěje pár korun na odměnu, tak se musí mít travič hodně na pozoru, protože ho za peníze ohlásí každý rád. Dnes to může být i váš pes, nebo kočka a zítra vaše malinké dítě, které si strčí něco do úst. Čím více nás bude, tím větší bude pro oznamovatele odměna a tím větší bude motivace lidí traviče odhalit," reagoval na informaci o otrávené návnadě ve facebook skupině Hlinecký bazárek pro všechny Pavel Rakušan.

Na konci minulého roku se objevily otrávené kusy masa v okolí Králík na Orlickoústecku, kde bylo otráveno minimálně dvacet sedm psů. Travič v návnadách používal nervově paralytický jed na bázi fosfidu zinku Sutox II. Představitelé obcí zde vypsali odměnu ve výši 50 tisíc korun za informace vedoucí k dopadení pachatele, který i nadále uniká.

V polovině dubna se objevily otrávené návnady v Chrasti, kde již případ řeší Policie ČR.

„V Chrasti se objevily otrávené návnady pro psy, dávejte prosím na své čtyřnohé miláčky pozor. Tento čin naprostého zoufalce si vyžádal bohužel nejen zástup psů na veterině ale i psí životy. Prosím všechny, aby se přihlásili na obvodní oddělení Policie ČR. Pokud by se nám povedlo zajistit návnadu, mám přislíbeného speciálně vycvičeného psa z Ústí nad Orlicí, který by mohl pachatale objevit. Ideálně se návnady nedotýkat a informovat mě telefonicky. Věc předávám policii", uvedl Vojtěch Krňanský, starosta Chrasti.

Policisté v Pardubickém kraji důrazně žádají, aby majitelé nenechávali své psy běhat na volno. V případě nálezu návnady policie žádá o nahlášení na linku 158, s návnadou by se nemělo nijak manipulovat pro následný odběr vzorků a stop.

 

 

Zdroj foto: Pixabay


TAG
Hlinsko Otrávené návnady Otrava psů
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •