Pátrání vrtulníkem po hlineckém seniorovi skončilo se šťastným koncem
Profilovka
03. 10. 2023.
3531

V pondělí večer zaměstnal policii s vrtulníkem, městskou policii a zdravotní záchranáře senior z hlineckého sídliště, který odpoledne vyrazil venčit svého psa a večer se ještě nevrátil. Pohřešovaný navíc v tento den slavil 88. narozeniny. Naštěstí byl nalezen na louce, kde při procházce upadl a nemohl se zvednout. Na místo byla přivolána záchranná služba, která seniora odvezla k vyšetření do nemocnice a pejska předali policisté manželce pohřešovaného.

Zmizení seniora nahlásila na linku 158 zoufalá paní, která od půl čtvrté odpoledne pohřešovala svého 88letého manžela. Pán odešel na procházku se svým jezevčíkem a již se nevrátil. „Hlinečtí policisté okamžitě za paní jeli, aby zjistili potřebné informace a „rozjeli“ pátrání. Kolegové také zjistili, že ač je pánovi téměř 90 let, je vitální a nemá žádné významné zdravotní problémy. Potřebovali jsme vědět, i co měl  na sobě při odchodu z domů, kam s pejskem chodí na procházky nebo kontakty na kamarády. Současně operační důstojník rozjel klasické kolečko obtelefonovávání záchranné služby, nemocnic, záchytek a tak podobně. Do Hlinska mezitím dorazil i policejní kynolog a policisté z chrudimské OHSky. V Hlinsku jsme požádali o spolupráci i městskou policii a prostřednictvím jí i město s vyhlášením pátrání místním rozhlasem," uvedla k pátrací akci mjr. Ing. Markéta Janovská, tisková mluvčí policie Pardubického kraje.

Pátrání po pohřešovaném komplikovala tma, do akce tak musel být povolán i policejní vrtulník. „Naši policisté propátrávali město, okolí místa bydliště, místa, kde se dají venčit čtyřnozí mazlíčci a  restaurace, neboť pohřešovaný pán měl ten den narozeniny. Ač manželka říkala, že manžel určitě nikde neslaví, policisté mají jasně dané, jak v takových případech postupovat, a musejí být systematičtí. Tím, že pohřešování nám paní nahlásila až po sedmé hodině večer, nám práci ztěžovala už i tma. Během toho, kdy policisté fyzicky kontrolovali různá místa v Hlinsku a okolí, odpovědný důstojník schválil požadavek místních policistů na využití policejní letky a na místo zamířil policejní vrtulník. Tento požadavek hlineckých policistů se ukázal jako trefa do černého, neboť piloti zanedlouho po příletu do Hlinska hlásili nalezení muže i pejska," doplnila k úspěšnému pátrání Markéta Janovská.

 

Zdroj foto: web policie.cz