Na Chrudimsku došlo k přepadení dvou benzinek
Profilovka
12. 09. 2023.
3349

Chrudimští kriminalisté pátrají po pachateli nebo pachatelích, kteří v minulém týdnu přepadli dvě čerpací stanice. K první loupeži došlo ve čtvrtek 7. září v noci na benzince ve Skutči, druhé přepadení se uskutečnilo o den později a opět v noci v Chrudimi. Policii se zatím nepodařilo pachatele zadržet, proto se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc se ztotožněním. Pro poskytnutí informací směřujících ke zjištění totožnosti osoby z kamerových záznamů je nutné volat na linku 158.

K první loupeži na benzinové čerpací stanici došlo ve čtvrtek 7. září 2023 před půl třetí ráno v Družstevní ulici ve Skutči. Neznámý pachatel vstoupil do prodejny beze slov a za pomoci posunků a pod hrozbou předmětem přikrytým bílou látkou tvarem připomínajícím pistoli donutil obsluhu, aby mu do pytle dala papírové bankovky a následně i mince a poté rychlým krokem opustil prodejnu. Pachatel měl na sobě oblečenou modrou šusťákovou větrovku, na hlavě kšiltovku a kapuci, přes nos a ústa měl černý šátek a na rukou bílé rukavice.

Druhé přepadení se uskutečnilo v pátek 8. září 2023 před třetí hodinou ráno, kdy neznámý pachatel vstoupil tentokrát do prodejny benzinové čerpací stanice na ulici Obce Ležáků v Chrudimi. Maskovaný byl tmavou čepicí, kapucí od šusťákové bundy, slunečními brýlemi a černým šátkem přes nos a ústa. V době jeho příchodu byla obsluha benzinky mimo prodejnu v kuchyňce a tak se vydal se k první pokladně. Když se obsluha vrátila zpět na prodejnu, namířil na ni pistolí a něco nesrozumitelně pronesl. Poté pokračoval ve výběru další pokladny.

Kriminalisté v obou případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů loupeže, za které pachateli v případě pravomocného odsouzení hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let. Výši odcizených finančních prostředků nebudeme z taktických důvodů zveřejňovat. Kriminalisté pracují i s verzí, že by se mohlo jednat pouze o jednoho pachatele, pravděpodobně o ženu.

 

Zdroj: web policie.cz

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image