Dnes je 5. prosinec 2023, svátek má Jitka
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Krimi Chrudimští policisté narazili na pašeráka. Převážel 90 tisíc nekolkovaných cigaret Vytvořit článek
Chrudimští policisté narazili na pašeráka. Převážel 90 tisíc nekolkovaných cigaret
Petr Laštůvka (redakce) - 30. 09. 2022    1145    0 Líbil se vám tento článek?

Chrudimští policisté z oddělení hlídkové služby o víkendu kontrolovali 59letého řidiče osobního vozidla zn. Mercedes Benz se zahraniční poznávací značkou. Ten na sebe upozornil ve Skutči tím, že nerespektoval dopravní značení při průjezdu křižovatkou ulic Obchvatová, Vítězslava Nováka a Nádražní. Policisté se proto rozhodli řidiče předepsaným způsobem zastavit a zkontrolovat.  Všimli si, že se uvnitř vozu nachází větší počet bílých krabic. Na dotaz policistů, co se v krabicích nachází, se řidič začal chovat značně znepokojeně. Po otevření jedné z krabic policisté zjistili, že se uvnitř nachází 25 kartonů nekolkovaných cigaret. V zavazadlovém prostoru hlídka nalezla 12 bílých kartonových krabic a dalších 6 bylo na zadních sedadlech.

„Pašerák převážel celkem 90 000 kusů cigaret bez tabákových nálepek a bez dokladů ke zboží. Následně hlídka cestou operačního střediska zažádala o asistenci Celní správu ČR a celou věc a veškeré zjištěné skutečnosti jim předala k dalšímu opatření," uvedla por. Mgr. Andrea Muzikantová, tisková mluvčí policie Pardubického kraje.

Řidič navíc policistům nepředložil občanský ani řidičský průkaz. Oba doklady měl pouze vyfocené ve svém mobilním telefonu.

 

 

Zdroj: Policie České republiky – KŘP Pardubického krajeLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu