Volby do Evropského parlamentu 2019 v Hlinsku

Napsal/a
Věra Dvořáková

Volby do Evropského parlamentu se budou konat v pátek 24. května 2019 od 14:00 hodin do 22:00 hodin a v sobotu 25. května 2019 od 8:00 hodin do 14:00 hodin.

Volební místnosti v Hlinsku jsou rozděleny do okrsků podle částí obce, ve kterých voliči bydlí. Volit se bude ve volebních místnostech na následujících místech:

Hlinsko, Karla Lidického 1213 (bývalá MŠ)

Základní škola Ležáků

Gymnázium K. V. Raise

Městský úřad Hlinsko, Adámkova třída

Mateřská škola Rubešova

Multifunkční centrum Hlinsko

Mateřská škola Budovatelů

Středisko volného času POHODA a POHODA COOL

Blatno – hasičská zbrojnice

Chlum – hasičská zbrojnice

Srní – bývalá škola

Čertovina – kulturní dům

Podrobně rozepsané volební místa pro jednotlivé voliče najde zde:  http://bit.ly/oznameni-o-dobe-a-miste-konani-voleb-do-Evropskeho-parlamentu.

Voličem je občan ČR, který alespoň do 25. května 2019 dosáhne věku 18 let a občan jiného státu (EU), který alespoň druhý den voleb, tj. 25. května 2019 dosáhl věku 18 let a je po dobu nejméně 45 dnů před druhým dnem voleb (10.4.2019) přihlášen k trvalému nebo přechodnému pobytu na území ČR.

Volič, který nemůže nebo nehodlá volit ve svém volebním okrsku, může požádat o voličský průkaz. S voličským průkazem může volič hlasovat v jakémkoliv volebním okrsku na území ČR. Voličský průkaz vydává obecní úřad příslušný podle místa pobytu voliče. Žádat o voličský průkaz lze nejpozději do dnešního dne do 16:00 hodin.

V rámci Eurovoleb 2019 si Češi volí zástupce 21 mandátů. V českém volebním systému mohou voliči hlasovat pro jedinou kandidátku a udělit maximálně dva preferenční hlasy.

Kategorie článku:
Aktuálně · Politika

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Sdílení
ZAVŘÍT