V 3PK vznikly mezi kandidáty zásadní rozdílné názory

Sdílet článek:
01. 06. 2020 • 17:45

Necelého půl roku před termínem krajských voleb, které se uskuteční 2. a 3. října, začínají vznikat názorové střety jednotlivých kandidátů z koalice ČSSD a hnutí Společně pro kraj pod značkou 3PK. Názorové rozdíly vznikly díky připravovanému Kompenzačnímu zákonu mezi jedničkou kandidátky Martinem Netolickým, který je v současné době hejtmanem Pardubického kraje a hlineckým rodákem Janem Chvojkou, předsedou poslaneckého klubu České strany sociálně demokratické.

 

Jan Chvojka v neděli 31. května v pořadu Otázky Václava Moravce obhajoval připravovanou podobu Kompenzačního zákona, se kterým ale ostře nesouhlasí jeho spolukandidát z 3PK Martin Netolický.

 

„Kompenzační zákon totiž konstrukcí tzv. kompenzačních bonusů pro OSVČ a malá s.r.o. vzal samosprávám celkem 15 miliard korun. Toto téma bylo tématem jednání hejtmanů s představiteli vlády České republiky minulý týden ve čtvrtek. Jen pro Pardubický kraj znamená pokles nad rámec očekávaného sníženého inkasa daní propad o dalších 75 milionů korun. Celkem letos kraj přijde oproti původním předpokladům o 800 milionů korun (z původně očekávaných 4,6 miliardy korun),” uvádí Martin Netolický.

 

Starosta obce Křižánky Jan Sedláček dnes otevřeným dopisem na sociálních sítích vyzval Jana Chvojku ke společné diskuzi.

Celý text si můžete přečíst zde.

 

 

 

Zdroj foto: web ČT

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se