Dnes je 1. říjen 2023, svátek má Igor
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně U polikliniky by mohlo být až o polovinu více parkovacích míst Vytvořit článek
U polikliniky by mohlo být až o polovinu více parkovacích míst
Petr Laštůvka (redakce) - 10. 05. 2023    1192    0 Líbil se vám tento článek?

Nová parkovací místa a větší bezpečnost při vyjíždění vozidel by mělo přinést připravované šikmé stání v Nádražní ulici vedle polikliniky. Podle starosty Hlinska Miroslava Krčila by šikmé stání, místo původního podélného, mohlo přinést až o polovinu více parkovacích míst. Podmínkou pro rozšíření parkovací plochy je dohoda o odkoupení pozemku se společností České dráhy.

„V Nádražní ulici chceme vybudovat šikmé stání, které je podmíněno dohodou s Českými drahami nebo se Správou železnic. Aktuálně se připravují další jednání, na kterých budeme řešit odkoupení tři metry širokého pozemku vedle současného parkoviště. Pro výstavbu parkoviště máme vytvořenou základní studii, ze které bychom po odkoupení potřebného pozemku nechali vytvořit projekt. Koncepce by měla navazovat na dopravní terminál s parkovištěm a na nádražní budovu," uvedl k připravované investici starosta Hlinska Miroslav Krčil.

V koordinaci s Českými drahami se nyní připravuje i projekt na úpravu samotného přednádraží. Nádražní budova by navíc měla v letošním roce projít rekonstrukcí.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu