Tipy na pátek a víkend: Farmářský trh, divadlo v MFC, Retrohraní v Centru Jana XXIII., Den architektury na Betlémě, Majáles
Profilovka
26. 05. 2023.
892

Stálé výstavy a akce:

Výstava prací výtvarného oboru ZUŠ Hlinsko na Betlémě

Otevřeno do 11. června 2023. Výstavu připravili žáci výtvarného oboru ZUŠ Hlinsko spolu se svými pedagogy. Otevřena bude denně mimo pondělí od 8:30 do 12:00 a od 12:30 do 16:00 hodin, umístěna je v domku číslo 178. 

Když je jaro v plné kráse v Centru Jana XXIII.

Otevřeno v době konání akcí do 31. května 2023. Výstavu připravily děti z MŠ Rubešova spolu se svými učitelkami pro radost návštěvníků Centra a široké veřejnosti.

Výstava ve statku z Mokré Lhoty na Veselém Kopci

Otevřeno do 30. října 2023 dle otevírací doby. Výstava přibližující padesátiletou historii muzea a sbírkové předměty se zajímavým příběhem.

Výstava studentských prací Adély Drapákové v MFC

Otevřeno během konání kulturních akcí a v provozní době kavárny až do 7. října 2023. Výstava absolventky Akademie - Vyšší odborná škola, Gymnázium a Střední odborná škola uměleckoprůmyslová Světlá nad Sázavou, obor Restaurování kamene. Výstava představí její studentské práce zahrnující malbu, kresbu, ale i sochařskou tvorbu a techniku linorytu. 

Muzeum tropických motýlů a brouků v Hlinsku

Otevřeno úterý až pátek od 9:00 do 16:00, sobota a neděle od 9:00 do 15:00. Expozice v budově Kožešnictví Milena Černá, Wilsonova 1319.

 

Pátek 26. května:

Farmářský trh před Orlovnou

Začátek v 8:00 hodin, konec cca v 15:00 hodin. Nabídka květin, sadby, výrobků ze sýra, medu, pekařských výrobků či koření a mnoho dalšího.

Divadelní představení v MFC Hlinsko

Začátek v 19:00 hodin. Východočeské divadlo Pardubice uvádí vtipnou a dojemnou hru Audience u královny. Vstupenky jsou ještě v prodeji, vstupné činí 450 Kč.

 

Sobota 27. května:

Den plný retroher v Centru Jana XXIII.

Začátek v 9:00 hodin. Možnost pro širokou veřejnost zahrát si hry dřívějších dob – čáru, panák, cukr káva, kroužky, přebírání provázku, skákání v pytli a jiné. V průběhu dne připraveno občerstvení a nealko nápoje. Vstupné dobrovolné.

Fotbalové utkání na hřišti v Olšinkách

Dva zápasy v 9:30 a 11:30 hodin. FC Hlinsko - Pardubičky. Fotbalové utkání krajského přeboru soutěže starších a mladších žáků.

Den architektury na Betlémě

Akce se koná v 10:00 a 13:30 hodin. Návštěvníci se mohou zúčastnit komentovaných prohlídek v areálu památkové rezervace na tradiční lidovou architekturu a po celý den jsou připraveny ukázky vybraných stavebních technik (např. výroba povřísla a vázání došků, výroba nepálených cihel, výroba šindele), pro děti tematická dílna. Vstup volný.

Majáles v Hlinsku

Od 14 h – průvod studentů v maskách od gymnázia do pivovaru

Od 15 h – defilé masek, studentská soutěž, kapela Nezband

Od 17 h – pasování studentů 1. ročníku

Od 18 do 23 h – kapela Artur

Vstupné dobrovolné. 

Utkání v házené na hřišti v Olšinkách

Začátek ve 14:30 hodin. HK Hlinsko - TJ Sokol Ejpovice. Utkání 1. ligy žen v národní házené – skupina o titul.

 

Neděle 28. května:

Utkání v házené na hřišti v Olšinkách

Začátek v 11:00 hodin. HK Hlinsko – TJ Sokol Vracov. Utkání 1. ligy žen v národní házené – skupina o titul.

Stezka s pohádkovými postavičkami u Lípy nad Hlinskem

Začátek ve 14:00 hodin. Začátek stezky „u Lípy“ nad Hlinskem a na trasu se bude pouštět průběžně od 14 do 16 hodin. Malování na obličej, mobilní poradna péče o chrup. Cesta vhodná i pro kočárky. Pořádá DDM Hlinsko ve spolupráci s MKK Hlinečan.

Pohádkový les u skautské klubovny v Jeníkově

Začátek ve 14:00 hodin. Skautské středisko Kameničky srdečně zve malé i velké na pohádkový les s mnoha pohádkovými postavičkami. 

Fotbalové utkání na hřišti v Olšinkách

Začátek v 17:00 hodin. FC Hlinsko - Orlicko. Fotbalové utkání divize C soutěže mužů. 

 

 

Zdroj foto: Facebook Hlinecký majáles

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image