Dnes je 7. červen 2023, svátek má Iveta a Slavoj
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně POD LUPOU: Volební program vedení hlinecké radnice 2018-2022 - Výstavba chybějící kanalizace v Olšinkách a Dědové Vytvořit článek
POD LUPOU: Volební program vedení hlinecké radnice 2018-2022 - Výstavba chybějící kanalizace v Olšinkách a Dědové
Petr Laštůvka (redakce) - 15. 04. 2022    796    0 Líbil se vám tento článek?

Výstavbu chybějící kanalizace v Olšinkách a Dědové obsahoval volební program ČSSD s podporou nezávislých kandidátů před volbami v roce 2018. Vedení hlinecké radnice v čele s Miroslavem Krčilem má v tuto chvíli připravený projekt pro kanalizaci v ulici Olšinky a Dvořákovo nábřeží a připravuje koordinaci stavebních prací se společností Vodovody a kanalizace Chrudim. Ta by měla v letošním roce na Dvořákově nábřeží zahájit rekonstrukci vodovodního přivaděče. Pro kanalizaci v Dědové má město Hlinsko také připravený projekt a v letošním roce chce soutěžit dodavatele stavby. Dědová se říká části Hlinska, ulici Vinohradská za Technolenským parkem.

„Kanalizaci v Olšinkách máme projekčně připravenou a v tuto chvíli řešíme součinnost stavebních prací se společností Vodovody a kanalizace Chrudim. VaK Chrudim má v oblasti Dvořákova nábřeží od mostu směrem k zadnímu fotbalovému hřišti a pak dál naplánovanou rekonstrukci vodovodního přivaděče z vodojemu Lázně. Rekonstrukce přivaděče bude rozdělena na tři etapy, ta první se týká právě Dvořákova nábřeží podél garáží. Stavební práce se uskuteční až po šachtu, která je mezi zastavěnou zónou a trénikovým fotbalovým hřištěm. V další etapě již budou pokračovat zemní práce polem směrem nahoru k Lázním. Jde o to, že základní vodovodní přivaděč je ještě v původním cementovém potrubí a je potřeba ho vyměnit. Rekonstrukce by měla probíhat technologií nazvanou Berstlining. Jedná se o bezvýkopovou technologii, kdy se nové potrubí zatáhne do původního potrubí. Nebude tak nutné rozkopat území celé trasy, ale udělá se jen několik vstupních šachet. Realizaci chceme uskutečnit ještě v letošním roce," uvedl ke kanalizaci v Olšinkách starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Město Hlinsko chce opravit také kanalizaci v ulici Olšinky. „Pokud jde o kanalizaci v ulici Olšinky, po zmonitorování stavu jsme zjistili, že obsahuje pouze částečně zborcené vedení kanalizace. Pro toto území máme také připravený projekt na úplně novou kanalizační větev, která povedene až k rodinným domům pod kurty. Poslední šachta kanalizace by měla být v místě budoucích nových kurtů. Projekt chceme realizovat včetně rekonstrukce povrchu komunikace. Nyní čekáme na vyjádření k žádosti o dotaci na povrch komunikace od Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, obdržet bychom mo měli v průběhu měsíce května a následně se rozhodneme s termínem realizace. Předpokládáme ale, že stavební práce budou rozloženy do dvou let," doplňuje starosta Hlinska Krčil.

Výstavba kanalizace v Dědové by měla být koordinována se stavebními pracemi společnosti ČEZ. „V Dědové máme kompletně připravený projekt a předpokládáme, že budeme letos soutěžit dodavatele. Projekt obsahuje nejenom kanalizaci, ale také část vodovodu. Stavební práce zde chceme zkoordinovat se společností ČEZ, která má v Dědové naplánováno položení vedení elektrické energie do země. Z tohoto důvodu jsme nechtěli do území dříve vstupovat, aby se několikrát za sebou nemusela rozkopávat dopravní komunikace. Projekčně je vše připraveno včetně opravy silnice. V rámci vodovodu je ještě potřeba dodělat jednu větev vedení a nyní o tom probíhají jednání," doplňuje Krčil.

Volební program ČSSD pro volby v roce 2018 obsahoval celkem 34 bodů.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu