Na hlineckém hřišti se po několika měsících začínají hrát zápasy
Profilovka
14. 07. 2021.
1485

Na hlineckém fotbalovém hřišti se včera 13. července odehrál první zápas po několikaměsíční koronavirové pauze, a to mezi FK Pardubice a FC Vysočina Jihlava. Druholigový tým Jihlavy porazil prvoligové Pardubice 2:0. Na utkání se podle pořadatele přišlo podívat celkem 300 diváků.

Dnes se na domácím fotbalovém hřišti v Olšinkách od 17:30 hodin odehraje první přípravný zápas FC Hlinsko s MFK Chrudim.

Tým FC Hlinsko před necelým měsícem vystřídal trenéra Daniela Sigana, který hráče dovedl až do divize. Novým trenérem se stal Martin Slavík, který přešel z týmu TATRAN Ždírec nad Doubravou.

Martin Slavík byl několik let hrajícím asistentem trenéra. Svou trenérskou kariéru začal trénováním přípravky a malých fotbalistů v Hlinsku. Poté v letech 2012 - 2017 působil jako trenér mladších žáků v Pardubicích, v této době si udělal UEFA A licenci. Od roku 2017 trénoval tým TATRAN Ždírec nad Doubravou, se kterými došel až do divize, což bylo prozatím nejlepším výsledkem hráčů Ždírce nad Doubravou.

S novým trenérem přicházejí nové zkušenosti a hráči FC Hlinsko vyrazili po několika letech na soustředění. Martin Slavík k soustředění uvedl: „Letní příprava je krátká a byla to příležitost, abych více poznal hráče.” Soustředění se konalo v Ústí nad Orlicí, kde měli hráči zajištěny profesionální podmínky a odehráli tam i zápas s FK Choceň, který dopadl remízou. Na tomto zápase Martin Slavík zkoušel různé rozestavení hráčů. „Někteří hráli tam, kde normálně nehrají,” sdělil dále trenér.

Další zápas se bude konat v sobotu 17. července od 17:00 s Novou Vsí.

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image