Lidé vyhodí do popelnice i posbírané slimáky nebo chcíplé slepice

Napsal/a
Petr Laštůvka (redakce)

Hlinecké technické služby bojují s vyhazováním nevhodného odpadu do kontejnerů v Hlinsku a okolních obcích. „Vše je o lidech, v zahraničí si nikdo nedovolí vyhodit plast do papíru, bílé sklo do barevného nebo stavební suť do komunálního odpadu. Na Hlinecku je toto bohužel běžné. Stavební suť může při vyprazdňování kontejneru svozovému vozu způsobit škodu v řádu statisíců korun a hlavně ho vyřadit na delší dobu z provozu. To si nemůžeme dovolit, protože bychom pak neměli čím odpad vyvážet,“ upozorňuje Petr Stejskal, jednatel společnosti Technické služby Hlinsko, s.r.o.

Společnost Technické služby Hlinsko, s.r.o. poskytuje služby členským obcím svazku obcí Komunální služby Hlinecko. Členy svazku je 61 obcí Chrudimska, Litomyšlska, Pardubicka a Ústeckoorlicka. Předsedou výboru svazku obcí je starosta města Hlinska Miroslav Krčil. Technické služby zaměstnávají celkem 50 lidí a na svoz odpadu využívají 6 svozových vozů, vůz na bioodpady a odpadkové koše.

Obec Hamry, kde je pan Stejskal neuvolněným starostou, nyní dokončuje nové sběrné místo odpadu po vzoru rakouských obcí. Jedná se o oplocený pozemek s kontejnery, vstupem na čipovou kartu a kamerovým systémem. „Vstup do sběrného místa budou mít pouze obyvatelé obce. Díky tomuto jednoduchému systému zabráníme vyhazování nežádoucího odpadu projíždějích drobných stavebníků a budeme mít pod kontrolou naše odpadové hospodářství. Lidé vyhazují odpad i v okolních obcích a tam, kde by neměli. Například kontejner u hlineckého hřbitova a urnového háje je plný odpadu, který ze hřbitova nepochází,“ uvádí Petr Stejskal.

Petr Stejskal také dodal, že lidé vyhodí do popelnice i posbírané slimáky nebo chcíplé slepice, které pak musí obsluha třídící linky přebírat.

Kategorie článku:
Aktuálně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Sdílení
ZAVŘÍT