Dnes je 25. březen 2023, svátek má Marian
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Sport Letošní sportovní sezóna v Hlinsku ohrožena není, říká starosta Krčil Vytvořit článek
Letošní sportovní sezóna v Hlinsku ohrožena není, říká starosta Krčil
Petr Laštůvka (redakce) - 05. 10. 2022    548    0 Líbil se vám tento článek?

Velká část zimních stadionů, plaveckých sportovišť a sportovních hal v České republice má zafixované energie pouze do konce letošního roku a již nyní řeší, zda od nového roku neomezí nebo zcela neuzavřou svůj provoz. V Hlinsku se v letošní sezóně omezení sportu zatím netýká, vedení hlinecké radnice má nakoupenou elektrickou energii a plyn i pro rok 2023.

„Máme vysoutěženy energie na letošní rok a máme uzavřený kontrakt i na příští rok a nepředpokládám, že by tato sportovní sezóna měla být v ohrožení, pokud se nestane něco zcela mimořádně zvláštního nebo negativního. Týká se to jak elektrické energie, tak zemního plynu," říká k situaci v energiích Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

Provoz sportovišť a objektů ve vlastnictví města není v zimní sezóně ohrožen, protože se Hlinsko v roce 2022 rozhodlo nakoupit elektřinu a plyn na dva roky dopředu. S předstihem chce město nakupovat energie i pro další období. „Na jaře příštího roku nás čekají jednání o dodávkách energií pro roky 2024, 2025 a 2026. To uvidíme, jaká bude za toho půl až třičtvrtě roku situace, zatím se nedá budoucí stav vůbec předpokládat," doplňuje starosta Krčil.

Pro soutěžení energií na burze musí Hlinsko znát přesnou spotřebu energií jednotlivých zařízení. „Nyní jsem dal pokyn, abychom začali připravovat veškeré podklady pro případné soutěžení energií na burze, protože takto jsme dosud tyto komodity nakupovali. Musíme mít všechna odběrná místa zmapována tak, abychom měli aktuální data a podklady pro případ příznivější situace a byli schopní kdykoliv nakoupit elektřinu a plyn pro násedující období. Musíme být připraveni co nejpružněji reagovat," uzavírá Krčil.

Stále rostoucí ceny energií nutí město Hlinsko hledat cesty k co největším úsporám. Pro dosažení úspor ve spotřebě elektrické energie nyní nechalo vedení hlinecké radnice zpracovat projekt na využití fotovoltaických elektráren na městských budovách. Mezi zvažovanými objekty je budova fotbalistů a házenkářek na sportovištích, objekt ubytovny a školní jídelny v ulici Máchova, sportovní hala, budovy základních škol Ležáků a Smetanova, objekt krytého plaveckého bazénu nebo polikliniky na nádraží.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu