Hlinečtí hokejisté uspěli v prvním přípravném utkání v Humpolci -vysoká výhra 8:1
02. 09. 2019
visibility 1510

Humpolec - na úvod přípravy zajížděli hlinečtí Koně do Humpolce. Soupeř, který působí v Krajské lize Vysočiny a Jihočeského kraje. Chtěli jsme přípravu i se soupeři se kterými se běžně nepotkáváme a proto jsme oslovili klub, který je od poloviny srpna na ledě. Hlinečtí o týden méně, nicméně se od úvodní minuty s chutí zakousli do soupeře. Již ve druhé minutě  rozehrál pěknou akci Tomáš Bříza přes střed hřiště na najetého Radka Janouška, který neváhal se střelou, v brankovišti se nejlépe zorientoval Martin Zdražil a premiérovou brankou v nové sezoně otevřel skóre. Ve 4 minutě pykal J.Vácha a  domácí měli možnost vyrovnat velkou šanci po střele k tyči však rychlým rozklekem vykryl T.Gregor. V 6 minutě Dan Homola vyslal do brejku Dominika , který i s bekem na zádech zakončil pod víko 0:2. Hosté měli možnost snížit stav při oslabení R.Sobotky, ale T.Gregor opět kryl dva slibné pokusy domácích. Ve 14 minutě navýšil stav na 0:3 R.Chvojka, který vymichal v brankovišti domácícho gólmana. Pak přišly hody J. Plachého, po asistenci R.Sobotky vymetl pravý horní roh Šťastného svatyně 0:4, ve 24 minutě 0:5 střela přes lapačku po asistenci P.Beneše a v 32 minutě dokončil čistý hattrick brankou na 0:6 po ukázkové souhře s P. Vlčkem a R.Chvojkou. Domácí otevřeli hru a hrál se poměrně otevřený hokej s šancemi na obou stranách, domácí se snažili snížit sérií střel na branku, ale vše končilo na brankáři hostí. Do závěrečné třetiny měli hlinečtí opět lepší vstup ve 41 minutě zvýšil na 0:6 opět J. Plachý. Domácí se dočkali první branky ve 42 minutě po chybné rozehráce hostí a M. Jelínek střelou k levé tyči upravil stav na  1:7. Utkání se dohrávalo za převahy hostí a na konečných 1:8 skŕoval R.Chvojka v 54 minutě.  Hráče na úvodní utkání přijel podpořit i Fanklub za což jim patří velký dík.

asistence hosté: Bříza, Homola, Vlček, Sobotka, Beneš 2, Plachý
sestava domácí: Šťastný (Machotka) - Dolejš,Zadina,Motl,Štverák,Jelínek,Rubner, Kotek, Dvořák, Jelínek M.,Bezděk, Hendrych,Kulík,Daňhel,Brychta, Hubata
sestava hosté: Gregor (Peřina) - Beneš, Sobotka,Vácha,Fink,Brázda, Chvojka, Vlček,Plachý, Dominik,Mäki,Homola, Bříza,Zdražil,Janoušek
vyloučení: 3/3 Vše na www.hchlinsko.cz Příští  již domácí přípravné utkání 8.9. Muži A  Hlinsko -Jaroměř od  17:00