Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Vaše zprávy / Aktuálně Hlinecká Diana Peškeová je součástí nového rekordu ve vyřezávání zeleninových růží Vytvořit článek
Hlinecká Diana Peškeová je součástí nového rekordu ve vyřezávání zeleninových růží
Pavel Peške - 26. 01. 2023    1157    0 Líbil se vám tento článek?

V Globusu Praha-Čakovice se ve dnech 20. a 21. 1. 2023 uskutečnilo vytvoření nového rekordu ve vyřezávání zeleninových růží, ze kterých byla sestavena mapa Československé republiky. O realizaci se postarali řezbáři Czech-Slovak carving týmu, jehož členem je i Diana Peškeová .

Základ díla tvořily růže vyřezané předem. V pátek ráno pak začal live-carving, tedy vyřezávání naživo před zraky diváků.  Po obědě byl součet růží tisíc. Druhá tisícovka padla večer. V sobotu ráno se řezbáři rozhodli, že zkusí překonat tři tisíce.

Zároveň začalo sestavování mapy. Hranice byla vytvořena z brokolice a každý kraj tvořil jiný druh zeleniny. Vše muselo být hotové do 15:00 hodin, kdy bylo provedeno oficiální sčítání. Toho se zhostil zástupce agentury "Dobrý den" z Pelhřimova, který napočítal celkem 3123 vyřezaných růží. Z toho na mapu České a Slovenské republiky, o délce 3,42 m, bylo použito 1828 růží. Rekord byl uznán za ojedinělý, platný a bude zapsán do ČESKÉ KNIHY REKORDŮ.

Zároveň došlo ke spojení příjemného s užitečným, neboť po skončení akce byly jednotlivé růže rozprodány a výtěžek byl darován organizaci Debra, která podporuje pacienty s nemocí motýlích křídel.TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu