Dorazí Sabine i na Hlinecko?

Sdílet článek:
10. 02. 2020 • 8:20

Český hydrometeorologický ústav zveřejnil v pátek informaci o nebezpečném větru, jež zasáhne Českou republiku v průběhu neděle a pondělí. 
Vítr může způsobit výpadky elektřiny a problémy v dopravě. Nejsilnější nárazy větru jsou prozatím hlášeny ze západních a severních Čech. 
Jak bude vítr postupovat můžete sledovat zde: http://bit.ly/Windy_Hlinsko. Nejsilnější poryvy by v Hlinsku měly být dnes od 9:00 do 18:00 hodin, kdy může vítr dosáhnout rychlosti až 96 km/h. Zítra by měl vítr v nárazech, dle předpovědi, dosahovat rychlosti kolem 82 km/h. 
České dráhy ve směru na Havlíčkův Brod a Pardubice prozatím nehlásí žádné problémy na tratích. Hasiči Pardubického kraje zasahovali již u 11 událostí, kdy museli odstraňovat popadané stromy v Chocni, Květné, Moravské Třebové, Žumberku, Skleném či Dolním Újezdu. V jednom případě museli odstranit i plechy z budovy, protože by mohly někoho ohrozit. 
Hasiči Pardubického kraje vyzývají občany aby zvážili závažnost situace, než zavolají na některou z tísňových linek. Je důležité ohlásit události, při kterých je ohrožen život, ale popadané větve na zahradách jistě snesou odklad.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se