Dopravní terminál je otevřený veřejnosti

Sdílet článek:
28. 06. 2019 • 16:37

Dnešní dopoledne byl v Nádražní ulici slavnostně otevřen Dopravní terminál za účasti zástupců města, stavebních společností a obyvatel Hlinska. Přestřižení pásky se ujali starosta města Hlinska Miroslav Krčil, místostarosta Zdeněk Eis, zástupci stavební společnosti Instav a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
“Více než 50 let chybělo městu Hlinsko autobusové nádraží. Jsem přesvědčený, že nyní bude sloužit všem obyvatelům Hlinecka. Navíc díky Dopravnímu terminálu získáváme reprezentativní vstupní místo pro návštěvníky města,” řekl Miroslav Krčil, starosta města.
Jednu z největších investic Hlinska, v hodnotě 46 milionů korun, podpořila dotace ve výši 41 milionů korun. Dopravní terminál zahrnuje také parkoviště pro 80 automobilů, stání taxislužby a místa K+R. Součástí výstavby terminálu byla i rekonstrukce Nádražní ulice a napojení na vlakové nádraží.
Návštěvníci terminálu mohou využít chráněná stání pro jízdní kola, kryté sezení, WC nebo nabíjecí stanice mobilních telefonů, které jsou součástí laviček na sezení. V nejbližší době by se měl také otevřít kiosek, který je umístěný uvnitř terminálu.
Ostrý provoz autobusového nádraží bude již od pondělí 1.7. 2019. Původní autobusové zastávky v ulici Wilsonova budou zrušeny.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se