Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Zástupci turistických informačních center kraje se sešli ve vzdělávacím centru Planeta Hlinsko Vytvořit článek
Zástupci turistických informačních center kraje se sešli ve vzdělávacím centru Planeta Hlinsko
redakce iHLINSKO - 31. 10. 2023    798    0 Líbil se vám tento článek?

Ve zbrusu nových prostorách interaktivního vzdělávacího centra Planeta Hlinsko se v úterý 24. října sešlo 55 zástupců turistických informačních center (TIC) Pardubického kraje. Společně řešili například rozvoj turistiky v národním geoparku Železné hory či jak v praxi využívat data od mobilních operátorů. Na závěr setkání se společně vydali do samotného středu Země a na další pozoruhodná místa.

Tradiční seminář pro pracovníky TIC uspořádal Pardubický kraj, který na akci reprezentoval radní pro cestovní ruch Alexandr Krejčíř. Účastníci se mohli dozvědět novinky z branže, podrobnosti k dotačním programům, činnosti filmové kanceláře East Bohemian Film Office (EBFO) působící pod krajskou destinační společnost a další důležité informace. „EBFO například představila, jak pomáhá filmařům hledat lokality pro natáčení. Dozvěděli jsme se i novinky z geoparku Železné hory, kde vznikla nová turistická místa. Krajský radní Miroslav Krčil a současně i starosta města Hlinska nám představil vzdělávací centrum Planeta Hlinsko. Zástupkyně O2 nás seznámila se způsobem a rozsahem sběru dat mobilních operátorů a následně s možnosti jejich využití v oblasti cestovního ruchu,“ popisuje program radní Alexandr Krejčíř.

Z přednášek a diskuzí vyplynulo, že existence TIC je nezbytná a má nezastupitelnou roli v rozvoji a podpoře cestovního ruchu. Radní Krejčíř ocenil důležitost práce TIC jako zdroje dat pro aktualizaci krajského turistického portálu www.vychodnicechy.info i pro osobní kontakt s klienty. „I v dnešní době, nebo právě v dnešní době, neztrácí na významu osobní kontakt. Velmi oceňuji, že TIC na našem území jsou z převážné části certifikovaná a pracuje v nich odborný a ochotný personál. Místní znalost pracovníků je prostě nenahraditelná. I to je jeden z důvodů, proč kraj TIC formou dotačního programu finančně podporuje,“ upřesnil radní s tím, že v letošním roce šlo na podporu infocenter z krajského rozpočtu 2,5 milionu korun.

Na závěr setkání se všichni mohli vydat na prohlídku expozic Planety Hlinsko a dostali se až do samotného středu Země. To vše v souladu s mottem, které návštěvníky láká na to, že dotýkat se exponátů je žádoucí. Více se dozvíte www.planetahlinsko.cz.

 

Zdroj: web pardubickykraj.czLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu