Zasloužená vysoká výhra Horses v duelu s Jaroměří
20. 11. 2023.
visibility 936

Po vynuceném středečním volnu, kdy Slovan vyhlásil marodku, čekal na hlinecké hráče další tým z královéhradeckého kraje Jaroměř. Ta sehrála ve středu velice vyrovnaný souboj s Trutnovem. Navíc Jaroměř podávala v minulé sezóně velice kvalitní výkony a očekával se tak kvalitní rychlý hokej.

To se potvrdilo zejména v prvních deseti minutách utkání. Již v první minutě řešil M. Kraus dvě střely, ve 3. minutě ujel Kocián s Tomáškem na jednoho obránce a M.Kraus řešil opět těžkou střelu. To nebylo vše, o střídání později přišla znovu nebezpečná střela, tentokrát od Rindy přes nohy obránce. Soupeř měl velký tlak a každá jeho akce s přesnými přihrávkami na najeté hráče byla nebezpečná. Jaroměř se ujala zaslouženě vedení ve 4. minutě po přihrávce Součka a na kruhu najetý Teuber namířil přesně k pravé tyči 0:1.  V 6. minutě domácí navíc pykali v oslabení a hlineckou branku orazítkovaly dvě střely. V 10. minutě fauloval i soupeř a domácí hned první početní převahu přetavili ve vyrovnávací branku od M. Havla po pohledné souhře s P. Benešem a T. Břízou. V první třetině následovaly další dvě početní výhody pro soupeře, ale hlinečtí je dokázali ubránit.

Do druhé třetiny nastoupili naopak aktivně domácí a eliminovali soupeře třemi brankami v rozmezí dvou minut. Ve 26. minutě si počínal důrazně před brankou Kubečka a M. Kišš po střele bekhendem dotlačil skákající puk za beton jaroměřského gólmana 2:1. V protiútoku ve 27. minutě stejná útočná trojice překvapila soupeře. P. Kubal zpracoval na středu hrací plochy přihrávku a ještě před modrou čárou vyslal střelu na soupeřovu branku, která skončila pod horní tyčí 3:1. Po dalším střídání, tedy o deset vteřin později, zvýšil po přesné přihrávce R. Chvojky další střelou pod víko P. Beneš na 4:1. Hlinečtí pokračovali v tlaku na branku soupeře a další povedenou akci zakončil druhou brankou P. Beneš. Po vyhrané buly si vyměnil kotouč T. Bříza s R. Chvojkou, který přihrávkou mezi obránci našel najetého P. Beneše, ten měl čas přesně namířit a střelou nad lapačku zvýšil na 5:1. Hosté reagovali výměnou brankářů a do branky nastoupil Veinfurter. Ve 35. minutě měli hosté opět výhodu přesilovky a tlačili se velkým náporem na branku, ale všechny čtyři pokusy M.Kraus kryl. Stejně tak nenechal vyniknout brejk soupeře a tutovku kryl.

Ve třetí části snahu soupeře o snížení nepříznivého stavu utnul M. Kišš ve 43. minutě tvrdou střelou těsně nad ledem od modré čáry, která prolétla pod betony Veinfurtera 6:1.  Hlinečtí koně měli opět navrch, ve 48. minutě sehrál ťukec P. Kubal s M. Machačem, který zvýšil na 7:1. Utkání se více méně dohrávalo a domácí již nikam nespěchali. Konečný stav určila přesilová hra domácích v 58. minutě. R. Chvojka nabil na modrou P. Benešovi jehož tvrdou střelu sklepl za záda gólmana M.Havel 8:1.

HC Hlinsko Horses vs. HC Jaroměř
- skóre: 8 : 1
- třetiny: 1:1, 4:0, 3:0
- branky domácí: 2. Havel (Bříza, Lojek), 26. Kišš (Kubal), 28. Kubal (Karásek, Kišš), 28. Beneš (Chvojka), 31. Beneš (Chvojka, Bříza), 43. Kišš, 48. Machač (Kubal)
- branky hosté: 4. Teuber (Souček)
- sestava domácí: M. Kraus (M. Hanák) — P. Beneš, M. Machač, M. Nepokoj, P. Fink, Š. Lenoch, J. Oliva, M. Lojek — O. Karásek, M. Zdražil, A. Bříza, J. Jílek, M. Havel, T. Bříza, M. Kišš, P. Kubal, R. Chvojka
- sestava hosté: V. Kubeček (J. Veinfurter) — T. Bujňák, L. Souček, D. Sýkora, M. Petira, P. Kotrč — D. Urlich, L. Souček, T. Kocián, J. Tomášek, Š. Rind, T. Teuber, V. Záliš, A. Holub, M. Štohanzl
- rozhodčí: David Kolář — Jan Topolský, Milan Pitra