Žáci hlinecké ZUŠ se podělili o radost z úspěchů se starostou Krčilem
Profilovka
23. 06. 2022.
1470

Na hlineckou radnici se přišli podělit žáci Základní umělecké školy Hlinsko se svými úspěchy po postupu Smyčcového orchestru do celostátního kola a umístění na celkovém 2. místě. Druhým úspěchem bylo také 2. místo v celostátním kole hlineckého kytarového tria. Starosta Krčil žákům poděkoval za vynikající reprezentaci školy a města Hlinska a všem žákům předal drobné dárky.

Hlinecký Smyčcový orchestr vedený panem učitelem Ondřejem Kozderkou zaznamenal úspěch na soutěži MŠMT, kde získal v krajském kole první cenu s titulem absolutní vítěz soutěže a zvláštní cenu za nejlepší dirigentský výkon pro Ondřeje Kozderku. V celostátním kole mezi silnou konkurencí se pak umístil na skvělém druhém místě.

Dalším velkým úspěchem Základní umělecké školy Hlinsko bylo umístění kytarového tria v kytarové soutěži Hradecké Guitarreando, jednalo se již o devatenáctý ročník jedné z nejprestižnějších soutěží ve hře na kytaru v České republice. Kytarové trio Josef Švec, Michaela Uhrová a Vojtěch Cupal vzniklo pod vedením pana učitele Roberta Freie před pouhými několika měsíci. To jim však nezabránilo získat na této soutěži zcela mimořádný úspěch. Jako jedni z nejmladších účastníků, s věkovým průměrem 11 a půl roku, získali ve své kategorii 1. místo a v pořadí všech zúčastněných komorních sdružení (21 souborů a kategorií až do 23 let) obsadili místo druhé!

Vojtěch Cupal z kytarového tria se také zúčastnil soutěže Skutečský slavík, kde se v celostátním měřítku utkávají mladí adepti sólového zpěvu. Pod vedením paní učitelky Lenky Dostálové se soutěže zúčastnili a ve svých kategoriích získali 1. místa žáci Anna Vomelová, Vojtěch Cupal, Petr Kyncl a Kateřina Cupalová. Anna Vomelová, Vojtěch Cupal a Petr Kyncl byli navíc zařazeni mezi dvacet nejlepších a postoupili do podzimního finálového kola.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image