Dnes je 10. srpen 2022, svátek má Vavřinec
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Sport Začala registrace na charitativní běhy Běžíme pro Káju 2022 Vytvořit článek
Začala registrace na charitativní běhy Běžíme pro Káju 2022
redakce iHLINSKO - 24. 04. 2022    843    0 Líbil se vám tento článek?

V květnu startuje již třetí ročník charitativních běhů, ve kterém se pořadatelé rozhodli podpořit Káju z Hlinska. Poběží se celkem čtyři závody, a to v Hlinsku, Rváčově, Holetíně a na Veselém Kopci.

První závod se poběží ve čtvrtek 26. května od 18:00 hodin v Hlinsku. Startovat se bude v Olšinkách a poběží se přes Studnický kopec, Svatojánské Lázně a zpět do Olšinek. Trasa je dlouhá 4 200 m.

Druhým během je CROSS – sv. Mikuláše, který startuje 26. června od 18:00 hodin ve Rváčově, pokračuje do Petrkova, Srní a zpět do Rváčova. Trasa je dlouhá 4 800 m.

Třetí běh se bude konat po letních prázdninách na Veselém Kopci v termínu 15. září od 17:00 hodin. Poběží se do Dřevíkova přes Milesimov a zpět na Veselý Kopec, trasa je dlouhá 4 300 m.

Poslední čtvrtý běh se uskuteční 22. září od 17:00 hodin v Holetíně. Historicky je to dle pořadatele závodů pana Petra Svobody (SPORT PRO 2020 z.s.) nejúspěšnější běh, kterého se vždy účastnilo nejvíce závodníků. Poběží se od koupaliště přes Dolní Holetín a zpět. Trasa je dlouhá 4 200 m.

Podrobnější informace o závodech a registraci jsou k dispozici na webu www.behy-hlinsko.webnode.cz. Registrace na místě nebude možná. V hlinecké prodejně J+P Sport lze zakoupit i dárkový poukaz na celý seriál běhů za cenu 400 Kč.

„Hlavním důvodem je rozběhat Hlinsko a sportem udělat radost sobě, ale tím i někomu jinému. Letos poběžím pro Karolínku.“ sdělil Petr Svoboda, člen výboru organizace SPORT PRO 2020 z.s., která seriál běhů pořádá. Karolínka je 11ti letá holčička, která má diagnostikovanou nemoc zvanou hereditární spastická kvadruparéza a je na invalidním vozíku. Kája jezdí pravidelně na fyzioterapie a do lázní, aby se jednou mohla postavit na vlastní nohy. Více informací o Karolínce zde.

 

Zdroj foto: www.behy-hlinsko.webnode.cz


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu