Z Jaroměře jedeme s plným počtem bodů
Profilovka
16. 02. 2024
visibility 3316

J a r o m ě ř -  Výhrou v Jaroměři hlinečtí "Koně" potvrdili jeden z dílčích cílů a play-off, které v této sezoně hraje pouze osm týmů, zahájí na domácím ledě! 

Od úvodní minuty měli hosté na ledě soupeře převahu. V přesilové hře ve druhé minutě několikrát prověřil Prokše v brance domácích. První branka však přišla v 6. minutě, kdy R. Chvojka vystihl včas špatnou rozehrávku domácí obrany a pohotovou střelou nad lapačku otevřel skóre 0:1. Ve 14. minutě založil pěknou akci J. Oliva, který se prokličkoval do pásma soupeře a rozehrál gólovou akci přes své spoluhráče na jejímž konci tečoval kotouč do branky O. Karásek po střele M.Machače 0:2. Do konce třetiny pokračovaly slibné akce hostí, které však nekončily v síti soupeře z důvodu zcela zbytečných kombinací místo jednoduchého zakončení.

V podobném duchu pokračovala i druhá třetina. Domácí zahrozili po kontaktní brance J. Kašpara ve 30. minutě 1:2. Nicméně Horses zareagovali rychle, ve 33. minutě zvýšil T. Bříza na 1:3 po střele Š. Lenocha. Nebezpečnou akcí domácích byl brejk Kociána, ale M. Kraus byl připraven. Stejnou situaci v posledních vteřinách druhé třetiny předvedl M. Kišš, který po pasu J. Olivy svůj brejk proměnil parádním blafákem 1:4.

Do závěrečné části vstoupili hosté aktivně. Ve 46. minutě přidal další branku s asistencí O. Karáska střelou nad vyrážečku z horní části kruhu M. Machač 1:5. Když v 52. minutě přidal další branku junior Adam Bříza po spolupráci s M. Havlem a R.Chvojkou, bylo o výsledku více méně rozhodnuto 1:6. Domácí sice bojovali a vypracovali si v rozmezí 54. až 56. minuty dvě velké šance, ale hlinecký gólman obě spolehlivě zlikvidoval. Jaroměř využila přesilovou hru v 59. minutě po střele J. Kašpara, který stanovil konečný výsledek na 2:6.

Hlasy po utkání L. Kunz - trenér - v utkání hráči splnili náš cíl, což je určitě pozitivní. Nicméně, v zápase jsme měli hluché pasáže bez nedůsledného bránění či zakončení nebo zbytečné přehrávání brankových příležitostí, na to se musíme zaměřit.