Dnes je 4. říjen 2023, svátek má František
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas / Aktuálně Vzdělávací centrum Planeta Hlinsko se v pátek otevře veřejnosti Vytvořit článek
Vzdělávací centrum Planeta Hlinsko se v pátek otevře veřejnosti
Petr Laštůvka (redakce) - 19. 09. 2023    1942    0 Líbil se vám tento článek?

Vzdělávací centrum Planeta Hlinsko se otevře veřejnosti již tento pátek 22. září od 14:00 hodin v bývalé administrativní budově firmy ETA na adrese Prošvicova 1811. První den budou expozice přístupné do 18:00 hodin a návštěvníci si budou moci prohlédnout jednotlivé sféry planety Země, tedy litosféru, atmosféru, hydrosféru a také část vesmíru. Vzhledem k historii budovy, ve které se vzdělávací centrum nachází, je k vidění například vysavač v nadživotní velikosti, do kterého lze vstoupit. Expozice také obsahuje výstavu části výrobků společnosti ETA, které se v Hlinsku vyráběly.

„Slavnostní otevření Vzdělávacího centra Planety Hlinsko zahájíme v pátek 22. září od 14:00 hodin a bude zde probíhat den otevřených dveří. Kdokoliv z řad veřejnosti bude mít zájem, může se přijít zdarma podívat a využít i komentovanou prohlídku," sdělil Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

Otevírací doba Planety Hlinsko bude od 23. září od pondělí do pátku od 8:30 do 17:00 hodin, o víkendech, státních svátcích a prázdninách od 10:00 do 18:00 hodin.

Vzdělávací centrum Planeta Hlinsko je lokalizováno v objektu bývalé administrativní budovy firmy ETA, kde spodní tři podlaží jsou využívána pro potřeby učňovských oborů střední školy. Samotný provoz objektu je rozdělen na dvě vzájemně oddělené zóny, včetně společného výtahu. Vzdělávací centrum se nachází ve třetím a čtvrtém nadzemním podlaží a je přístupné přes zadní schodiště budovy.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu