Vysoká výhra s Lanškrounem
Profilovka
04. 12. 2023.
visibility 988

V posledním utkání prvního kola s HC Orli Lanškroun podali Horses přesvědčivý výkon ozdobený řadou pěkných gólů. Spolehlivý výkon předvedl také v brance M. Hanák.

Od první minuty byli domácí hráči aktivní, po střele M. Nepokoje od modré neměl daleko k překonání Nimmerichtera v brance Orlů M. Zdražil. Skóre otevřel v 8. minutě J. Jílek, který se utrhl do brejku a střelou k levé tyči překonal gólmana hostí 1:0. Ve 12. minutě měli hosté výhodu přesilové hry, ale branku M. Hanáka neohrozili. V 15. minutě přidal branku J. Oliva po spolupráci s P. Štěpánkem 2:0. Hned první přesilovou hru v 18. minutě domácí přetavili v další zářez. Po rozehrávce M. Lojka s P. Benešem si rozjetý M. Havel věděl rady a blafákem zakončeným mezi betony Nimmerichtera 3:0.

V úvodu druhé třetiny šli domácí opět do oslabení, ale kromě jedné nebezpečné střely, kterou M.Hanák vykryl betonem, víc hostům nepovolili. Naopak J. Oliva se prokličkoval z poloviny hřiště až před branku, nicméně jeho pokus Nimmerichter dokázal vytěsnit. Až 26. minuta přinesla další branku v podání M. Machače, který se individuálně prosadil po přesné střele k tyči 4:0. Ve 28. minutě bylo opět oslabení. Gólovou šanci Krče, který pálil z kruhu, skvěle zlikvidoval domácí brankář. Navíc se do slibného brejku dostal J. Jílek, ale lapačka Nimmerichtera byla na místě. Ve 31. minutě přišla přesná přihrávka na rozjetého O. Karáska -  střela a rychlá dorážka 5:0. Minutu před koncem druhé části pálil od modré M. Nepokoj, první pokus gólman hostí kryl, ale už nemohl reagovat na reakci J. Jílka, který odražený puk poslal pod horní tyč 6:0.

Stejně jako v úvodu druhé třetiny, tak i na začátku třetí pykali domácí. Jen co byli domácí v plném počtu pokračovaly brankové hody. Ve 44. minutě vyslal M. Lojek přihrávku, která měla oči na J. Jílka, ten zasekl jízdu za modrou a přihrál najetému P. Štěpánkovi, který nekompromisně zavěsil nad rameno Nimmerichtera 7:0. Orli se nevzdávali a bojovali i za tak nepříznivého stavu. V dalším oslabení domácích se střelecky prosadil Pejcha a snížil na 7:1. Ve 48. minutě se po závaru v brankovišti a přihrávce J. Jílka prosadil T. Hudec, kdy krásným bekhendem poslal kotouč pod horní tyč 8:1. V 50. minutě neudržel nervy na uzdě brankář hostí a po potyčce vyfasoval čtyřminutový trest. Jeho chybu potrestal po kombinaci M. Kišše s M. Machačem po přesné přihrávce M. Nepokoj, který si z modré sjel na kruh a z první trefil těsně k tyči 9:1. Utkání bylo rozhodnuto, domácí polevili v pozornosti a hosté toho využili v 56. minutě po střele Drlíka 9:2. V následujících minutách se již utkání dohrávalo v režii Horses.

HC Hlinsko Horses vs. HC Orli Lanškroun
- skóre: 9 : 2
- třetiny: 3:0, 3:0, 3:2
- branky domácí: Jílek, 15. Oliva (Štěpánek, Machač), 18. Havel (Beneš, Lojek), 26. Machač, 31. Karásek (Machač), 40. Jílek (Nepokoj), 44. Štěpánek (Jílek, Lojek), 48. Hudec (Jílek, Fink), 52. Nepokoj (Machač, Kišš)
- branky hosté: 46. Pejcha (Markl), 56. Drlík (Šlezingr)
- sestava domácí: M. Hanák (M. Kraus) — P. Beneš, M. Machač, M. Nepokoj, P. Fink, Š. Lenoch, J. Oliva, M. Lojek — O. Karásek, M. Zdražil, P. Štěpánek, J. Jílek, M. Havel, M. Kišš, T. Hudec, P. Kubal, R. Chvojka
- sestava hosté: K. Nimmerrichter (M. Ďuriš) — T. Pražák, D. Šlezingr, F. Kužílek, Š. Mann — T. Markl, J. Pejcha, T. Dvořák, M. Šembera, J. Nastoupil, M. Drlík, R. Vogel, V. Švub, O. Marek, O. Pirkl, T. Krč