Vysoká výhra Horses s Barony
14. 02. 2022
visibility 1201

Hlinsko -  také čtvrtfinále další části soutěže mužů o Pohár Vladimíra Martince se hraje na dvě vítězná utkání. V rychlém sledu po pátečním utkání si na domácím ledě poradili Horses s Barony z Opočna přesvědčivou výhrou a jejich cíl je postup do semifinále, které sehrají proti vyřazeným týmům ze čtvrtfinále soutěže o vítěze ligy.

Domácí začali v dobrém tempu a vedení se ujali po průniku T. Břízy z poloviny hřiště zakončeným bekhendovým blafákem pod horní tyč 1:0. V 5. minutě přidal další branku po rychlé kombinační akci s D. Homolou a J. Hronem 2:0. Při přesilové hře zvýšil na 3:0 D. Homola, když kotouč vypadl z lapačky Šinkory po tvrdé střele P. Lenocha od modré.

V druhé třetině domácí značně polevili v bruslení a tempu a tak ve 24. minutě snížil Mlateček, když snad natřikrát dotlačil kotouč za brankovou čáru 3:1. Branka hosty nabudila, P. Sodomka následně čelil hned dvěma nebezpečným střelám. Ve 30. minutě hosté snížili na 3:2 opět po brance Mlatečka. Domácí však rychle přidali na důrazu a svůj hattrick dokončil T. Bříza 4:2. Při oslabení se podařila pěkná akce T. Hudcovi, který vyhrál bruslařský souboj na zadním mantinelu, obkroužil branku a překvapivou střelou mezi betony zvýšil na 5:2. Přesilovou hru využil D. Homola a zvýšil na 6:2 dvě minuty před koncem druhé třetiny.

V úvodu třetí třetiny vyhrál J.Hron buly nad T. Břízou, který objel branku a přihrál ideálně D. Homolovy, který rovněž dokončil hattrick 7:2. Hosté se snažili překvapit rychlými brejky, ten Burešův nejprve P. Sodomka dokázal zlikvodovat, ale jeho následnou střelu z vrcholu kruhů již ne 7:3. O minutu později sehrál T. Hudec souboj za brankou tak, že se uvolnil do přesné přihrávky na najetého D. Matýse a ten střelou pod horní tyč zvýšil na koncečných 8:3. V 50. minutě mohl zvýšil z ideální pozice R. Chvojka, ale pálil vysoko nad horní tyč. Domácí si již do konce utkání vysokou výhru podrželi.

Ve středu 16.2. zajíždíme do Opočna, kde se druhé utkání hraje od 18:30.

utkání: Hlinsko : HC Opočno
skóre: 8 : 3
třetiny: 3:0, 3:2, 2:1
branky domácí: 3. Bříza (Beneš) 5.Bříza (Homola,Hron) 11. Homola (Beneš, Bříza) 30.Bříza (Homola) 36. Hudec (Chvojka) 38. Homola (Hron) 44. Homola ( Bříza) 48. Matýs (Hudec)
branky hosté: 24. Mlateček, 30. Mlateček (Burdych) 47. Bureš ( Chaloupka, Žid)
sestava domácí: Sodomka - Fink, Beneš, Lechnoch P., Brázda, Lenoch Š., Hamák, Bříza, Homola, Hron, Adolf,Hudec,Chvojka,Brožek,Matýs, Bříza A.
sestava hosté: Šinkora - Burdych, Žid, Daňo, Franc, Chaloupka, Škrabal, Mlateček, Řehák, Hejduk, Bureš, Mervart