Výhru s Barony potvrdili domácí šest minut před koncem utkání
10. 01. 2022
visibility 944

Zatímco ostatní týmy ze skupiny hrály po svátcích již druhé utkání, hlinečtí hokejisté absolvovali teprve první zápas. V utkání byla nerozehranost velice znát a tak se domácí na výhru pořádně nadřeli.

V první třetině měli domácí mírnou převahu. Úvodní branku zametl do branky Bříza, když od modré pálil Adolf. O chvíli později mohl zvýšit Zdražil, ale jeho střela z mezikruží šla vedle pravé tyče. V 10. minutě hosté vyrovnali, když se po přečíslení dva na jedna prosadil Mlateček. Hlinečtí šli opět do vedení minutu před koncem první části, kdy ukázkovou střelou bez přípravy po nahrávce Břízy přesně trefil pod horní tyč z vrcholu kruhu Homola. Výsledek se měnil na 2:1.

Ve druhé části hosté přidali na bruslení a ve 24. minutě Saifr kryl brejk Bureše, který pláchl po křídle. Ve 31. minutě domácí nevyužili přesilovou hru a navíc mohli inkasovat po druhé šanci Bureše, který trefil horní tyč. Baroni se tlačili do útoku a domácí chybovali. Ve 36. minutě vyrovnal, po asistenci Bureše, prudkou střelou Hejduk a srovnal na 2:2. Domácí měli možnosti zvýšit skóre v přesilové hře ve 39. minutě, ale nezužitkovali svoje šance.

Až třetí přesilovka ve třetí části utkání přinesla ovoce, když z modré čáry Fink propálil kotouč za záda Kolbaby v brance soupeře. Hlinsko šlo do vedení na 3:2. Drama začalo, když hosté vyrovnali na 3:3 brankou Daňa v 50. minutě. Domácí vrhli všechny síly do útoku a byť se jim herně nevedlo, po střele Beneše se nejlépe dokázal zorientovat v předbrankovém prostoru Bříza a dostal skákavý puk za záda Kolbaby. V 54. minutě mohl ještě zvýšit Havel, když dostal ideální přihrávku na červenou a ujel do samostatného nájezdu, ale svůj blafák neproměnil. Hosté zkusili v závěru power-play, ale hlinečtí jednobrankové vedení uhájili.

utkání: Hlinsko : HC Opočno
skóre: 4 : 3
třetiny: 2:1, 0:1, 2:1
branky domácí: 5. Bříza (Adolf, Homola), 19. Homola (Bříza, Cejpek), 44. Fink, 54. Bříza (Beneš)
branky hosté: 11. Mlateček (Řehák, Komárek), 36. Hejduk (Bureš), 50. Daňo (Mlateček, Komárek)
sestava domácí: Saifr - Beneš, Fink, Adolf, Lenoch Š., Hamák, Sekyra, Havel, Cejpek, Matýs, Homola, Zdražil,Brožek, Králíček, Bříza
sestava hosté: Kolbaba - Daňo, Jakl, Franc, Kubíček, Chaloupka, Komárek, Hejduk, Mlateček, Bureš, Sajdl, Řehák