Výhra Horses v Lanškrouně rozhodla o vítězi Poháru Vladimíra Martince
07. 03. 2023.
visibility 777

L a n š k r o u n -  Výhra Horses se nerodila lehce, domácí byli dvě třetiny lepším týmem. Závěr utkání však patřil hostům, kteří otočili nepříznivý stav čtyřmi brankami v poslední desetiminutovce a rozhodli o tom, že se již v předposledním utkání sezóny stávají vítězem soutěže o Pohár Vladimíra Martince.

Domácí tým nastoupil do utkání velice aktivně a již v první minutě si vynutil faul na straně hostí. V přesilové hře měl T. Vlk plné ruce práce se třemi nebezpečnými střelami. Až v deváté minutě se Horses podařilo na chvíli usadit v pásmu domácích a pomohlo tomu i vyloučení na straně domácích po faulu na M. Zdražila.  Tvrdou střelu M. Nepokoje, která směřovala pod horní tyč, však K. Nimmerichter ukryl do lapačky a stejně tak i další pokus M. Machače. Ve 13. minutě měl šanci T. Prachař, to však bylo vše co domácí hostům dovolili.

Stejně i ve druhé třetině byli aktivnější domácí. Hlineckým se nedařila rozehrávka a ani rychlý přechod do pásma domácích a akce končily ve středním pásmu. Ve 26. minutě pykal na trestné lavici M. Kišš, hlinečtí oslabení ubránii, ale ne již pokračující závar před svojí brankou. Nepokrytý Šlezinger tak dostal příležitost skórovat do prázdné části branky 1:0. Hosté nevyužili přesilovou hru ve 27. minutě. Domácí využili šanci ve 36. minutě a Pirkl zvýšil na 2:0 pro Orly. Již v posledních čtyřech minutách Horses zmobilizovali síly a zatlačili domácí do bránění v jejich pásmu. Nimmerichter měl problémy se střelou P. Finka, ale tlak zastavilo další oslabení.

Do závěrečné třetiny a po důrazném rozebrání hry o přestávce trenér P.Rohlík nastavil organizaci hry způsobem, který přinesl své ovoce a nakonec i góly do sítě domácích. Ve 42. minutě průnik O. Karáska ještě branku nepřinesl, ale aktivní hra celého týmu změnila obraz hry z předchozích dvou třetin. Ve 46. minutě bombu M. Nepokoje zastavila tyčka, ale v 50. minutě po střele M. Machače snížil stav na 2:1 P. Kubal. Založení akce, která přinesla vyrovnávací branku, zařídil M. Kišš po průniku po pravém křídle a přenesení hry přes P. Kubala na O.Karáska, ten blafákem překonal Nimmerichtera 2:2. O dvě minuty později z průniku P. Kubala zařídil obrat střelou bez přípravy M. Kišš 2:3. V 58. minutě potvrdil vítězství Horses průnikem přes celé hřiště M. Nepokoj, v pásmu předal kotouč P. Štěpánkovi a jeho střelu při průjezdu brankovištěm tečoval počtvrté za záda Nimmerichtera 2:4 a stanovit tak konečný stav utkání.

Slovo trenéra po utkání: P.Rohlík:  „První dvě třetiny jsme se velice těžko prosazovali proti dobře bruslícímu soupeři. Prakticky jsme si nevypracovali žádné šance. Soupeř se dostával často do přečíslení a zaslouženě vedl 2-0 po 2. třetině. O přestávce jsme si museli určité věci připomenout. Zcela jsme změnili systém v obranné fázi, více zavřeli střední pásmo a čekali na brejky. Z toho jsme vygenerovali čtyři branky a utkání otočili v náš prospěch.”