Dnes je 1. říjen 2023, svátek má Igor
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Video se starostou Miroslavem Krčilem z nově dokončených stavebních pozemků na Drachtinách Vytvořit článek
Video se starostou Miroslavem Krčilem z nově dokončených stavebních pozemků na Drachtinách
Petr Laštůvka (redakce) - 15. 07. 2021    1023    0 Líbil se vám tento článek?

Na Drachtinách, ve druhé etapě výstavby stavebních pozemků, vzniklo celkem 34 nových parcel. Téměř všechny již byly prodány a mají své majitele. V rámci stavby vznikly zcela nové komunikace a sítě skládající se z rozvodů pitné vody, kanalizace, elektřiny, splaškové a dešťové vody. Dále byla vybudována retenční nádrž, která má zadržovat vodu stékající z okolních pozemků. Kolaudace stavby proběhne již v příštím týdnu.

„Město Hlinsko investovalo do výstavby 34 nových stavebních parcel celkem 48 milionů korun. Zároveň jsme požádali Ministerstvo pro místní rozvoj ČR o dotaci, která by měla být ve výši 2,5 mil. Kč. Jako město chceme stavebníkům vycházet vstříc, proto jsme vyvolávací cenu pro jednotlivá nabídková řízení stanovili na 550 Kč za metr čtvereční a dále již záleželo na zájemcích, kam až jsou ochotni ve výsledné ceně zajít," uvedl Miroslav Krčil, starosta města Hlinska.

 

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu