Vezeme všechny body z Litomyšle
28. 10. 2022.
visibility 655

L i t o m y š l - Ve středečním utkání jsme soupeři oplatili prohru z prvního vzájemného utkání stejným poměrem branek. Hlinečtí Koně podali herně zodpovědný a obětavý výkon, který vedl k důležitému zisku všech bodů do tabulky.

Horses byli od úvodu utkání aktivnějším týmem a v případě využití gólových situací by se nikdo nemohl divit, kdyby vedli o tři branky. V aktivní hře však pokračovali  a gólmana Litomyšle zaměstnali řadou střel. Do vedení se dostali po akci R. Chvojky, který vymíchal obránce před Dostálem a předložil jasnou šanci dobře postavenému O. Karáskovi, který ji bez problémů proměnil 0:1. V 15. minutě projel středním pásmem M. Nepokoj a pálil z vrcholu kruhů, ale střela nebyla dostatečně přesná.  Domácí se pokoušeli o dobytí hlinecké branky spíše individuálně, šance A. Půlpána a F. Stoklasy v 15. a 16. minutě však bezpečně kryl Vl. Saifr. První třetina proběhla plně v režii hostí.

Vstup do druhé části se Horses opět povedl, již po 20 vteřinách střela M. Kišše rozezněla tyč Dostálovy branky. Ve 22. minutě neproměnil šanci po závaru v brankovišti T. Bříza. Ve 23. minutě první oslabení, ve kterém Vl. Saifr řešil dva pokusy o vyrovnání. Nicméně od 25. minuty Litomyšl zlepšila přístup k utkání a vytvářela si v průběhu cca 9 minut střelecké příležitosti. Vyrovnávací branka padla po chybě v odehrání kotouče za brankou. Po závaru před brankou se k odraženému kotouči dostal D. Barkóci a vyrovnal stav na 1:1. Hlinečtí si však vzali vedení zpět tři vteřiny před koncem druhé třetiny po diagonální přihrávce M. Kišše na volného M. Machače, který si sjel do kruhů a přesnou střelou pod vyrážečku překonal jinak velice dobře chytajícího M. Dostála 1:2.

Úvod záverečné třetiny přinesl oboustranné vyloučení ve 44. minutě a tvrdá střela A. Jonáše od modré čáry ve 45. minutě skončila pod horní tyčí hlinecké branky zřejmě po odražení od hole našeho hráče 2:2. Hosté opět zabrali, střelu M. Kišše domácí gólman ještě kryl ale další akci již nedokázal zabránit, po přihrávce T. Cejpka se prosadil v brankovišti J. Jílek 2:3. Domácí bojovali o vyrovnání, ale proti byl Vl. Saifr a vychytal šanci Barkóciho. Přitvrdilo se, domácí se snažili vyprovokovat soupeře k bitce, což rozhodčí posoudil s velkým přehledem a nevylučoval. V 53. minutě opět pálil Jonáš a na druhé straně stejně M. Nepokoj. Blížil se konec utkání a musela nastoupit obětavost, kterou předvedl M.Machač, když se neváhal vrhnout proti protihráči v šanci a skokěm vypíchnout kotouč za modrou čáru. 58. minuta a domácí střelou orazítkovali tyč. Do šance se však dostal také T. Bříza. Domácím nezbylo než zkusit power-play v níž se v pásmu nedokázali prosadit a pět vteřin před koncem přihrál D. Brožek kotouč do brejku J. Jílkovi, který pojistil konečnou výhru brankou na 2:4.