Vedení Hlinska nesouhlasí s omezením finančního úřadu v Hlinsku

Sdílet článek:
22. 08. 2019 • 11:38

Od 1. ledna 2020 plánuje státní finanční správa vytvořit z Územního pracoviště Finančního úřadu v Hlinsku pouhou podatelnu, která má fungovat jen dva dny v týdnu. Starostové z Mikroregionu Hlinecko s tímto krokem zásadně nesouhlasí. Obrátili se proto přímo na prezidenta ČR, předsedu vlády, ministryni financí, generální ředitelku státní finanční správy a poslance z regionu s žádostí o zastavení procesu optimalizace Územního pracoviště FÚ Hlinsko. Informován byl také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
„Chystané opatření jde jednoznačně proti zájmům více než 21 tisíc občanů našeho regionu a podnikatelských subjektů, které zde působí. Bylo by to zrušení další služby občanům a to je pro nás zcela nepřijatelné,“ zdůrazňuje starosta Hlinska Miroslav Krčil.
Proti optimalizaci Územního pracoviště FÚ v Hlinsku existují jasné a závažné argumenty. „Předložili jsme je ministryni Aleně Schillerové a také ředitelce Generálního finančního ředitelství Taťjaně Richterové. Žádáme nyní všechny o podporu naší snahy zachovat služby občanům i ve venkovských regionech. Jsme přesvědčeni o nezpochybnitelném významu územního pracoviště finančního úřadu v Hlinsku pro občany celého našeho regionu,“ říká starosta Svratouchu Jiří Socha. 
Pro občany Svratouchu a dalších obcí regionu by zrušení hlineckého pracoviště znamenalo prodloužení dojezdové vzdálenosti na finanční úřad až na 40 kilometrů. 
„Bohužel, zatím jsme stavěni takzvaně před hotovou věc. Je to ze strany státu hodně nefér hra. Chceme ale dále jednat, předkládat argumenty a zrušení zastavit,“ dodává závěrem starosta Krčil.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se