Ve vyrovnaném utkání s Orebity rozhodla branka Horses devět minut před koncem
06. 11. 2023.
visibility 1228

O výhře HC Horses Hlinsko nad SK Třebechovice pod Orebem rozhodla ve vyrovnaném utkání branka J. Hrona devět minut před koncem utkání.

Hlinečtí vstoupili do utkání aktivně, hned ve druhé minutě si vytvořil gólovou příležitost v přečíslení dva na jednoho O. Karásek s M. Kiššem, jeho střela však skončila na vyrážečce domácího gólmana. Ve třetí minutě vybojoval R. Chvojka kotouč na zadním mantinelu, vyslal přesnou přihrávku na M. Havla k pravé tyči, ten z první přihrál na volného T. Břízu, který neváhal zakončit kombinační akci do odkryté části Saifrovy branky střelou do horního levého růžku 0:1. Následovaly další dvě rychlé akce Horses, které zakončoval P. Kubal, navrátilec po zranění do týmu, další akci zakončoval M. Kišš. V 6. minutě se podařilo vyrovnat domácímu Sajdlovi po střele Samka od modré čáry. Následné oslabení v 8. minutě domácí nevyužili, ale vytvořili si tlak v pásmu. V 15. minutě zaspala obrana Orebitů a Horses se opět ujali vedení po střele M. Kišše, když kotouč do branky doklepl O. Karásek 1:2.

Na začátku druhé části pykal Š. Lenoch, hlinečtí dobře bránili a navíc po uplynutí trestu se Š. Lenoch zapojil do protiútoku M. Havla a  T. Břízy, který zakončoval střelou, ale tu gólman domácích s obtížemi vyrazil a z druhé vlny poslal Š. Lenich puk střelou do branky 1:3. Domácí však bojovali o každý kotouč, dvě velké šance spálil Netušil jehož pokusy kryl M. Kraus. Ve třetí nabídnuté přesilovce se domácí dočkali a snížili brankou Menyhárta po teči a tlačenici v brankovišti 2:3. Domácí faulovali po dalších akcích hostí, nicméně Horses nesehráli dvojnásobnou přesilovku tak, aby odskočili z těsného stavu. Domácí se tlačili stále více do útoku. Dvě minuty před koncem druhé třetiny vyrovnal Zahradník po přihrávce Mlatečka 3:3.

Ve třetí části se tak opět začínalo od nuly. Nenastoupil do ní ale M. Havel pro bolesti ve spodní části těla. Ve 42. minutě přišla opět šance O. Karáska, po které následovalo oslabení díky vyloučení domácího hráče. Svoji šanci neúspěšně nedokončil M. Nepokoj, který se prokličkoval přes půl kluziště. Ve 49. minutě domácí opět faulovali, zámek v jejich třetině trval dvě minuty, branka ale nepadla. Hosté přesto dál pokračovali v tlaku na branku a po závaru v brankovišti se nejlépe zorientoval J. Horn, který zužitkoval střelu T. Břízy 3:4. Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale hosté zvládli oslabení po vyloučení J. Jílka. Domácí byli blízko vyrovnání, ale M.Kraus držel svůj tým při pokusu Drašnara. Domácí zkusili power play, ale na výsledku to již nic nezměnilo, protože Horses ubránili všechny pokusy. V největší šanci se skokem do střely obětoval M. Nepokoj. V závěru mohl ještě zvýšit P. Beneš, ale jeho pokus těsně minul tyčku.