Ve strhujícím závěru utkání si odváží všechny body z premiérového utkání soutěže Horses
Profilovka
26. 09. 2022.
visibility 622

C h o c e ň -  V dlouho očekávaném začátku dalšího ročníku soutěže 1. krajské ligy mužů zajížděli hlinečtí Koně k finalistovi minulého ročníku do Chocně. V napínavém utkání rozhodovaly branky v závěrečných pěti minutách utkání, ve kterých se prosadil dvěma zásahy Tomáš Bříza.

První dvě minuty utkání se odehrávaly v pásmu hostí, ale již v 5. minutě se před brankou Koubského střelecky prosadil O. Karásek, když se nejlépe zorientoval v brankovišti po souhře s R. Chvojkou a M. Havlem 0:1.  T. Vlk v brance hlineckých čelil v následující minutě tvrdé střele A. Pazdery, ale hlinecký tým přebral aktivitu, zasypával gólmana soupeře řadou střel a vytvářel si brankové příležitosti, které však nevyužil. Tlak hlineckých zastavilo dvojnásobné vyloučení v 15. minutě. Touto výhodou domácí nepohrdli a v minutě tvrdá střela A. Pazdery od modré prošla přesně k levé tyči 1:1. Domácí prokázali efektivitu a za další minutu využili pokračující přesilovku 5 na 4 po střele Krejzy 2:1.

Vstup do druhé části se Horses povedl ve 24. minutě šikovně proměnil a srovnal stav na 2:2 M. Kišš po asistenci T. Cejpka. Vyrovnávací branka dostala domácí opět do útlumu, další šance M. Nepokoje a tvrdou střelu M. Machače však Koubský dokázal zlikvidovat. Do jednobrankového vedení poslal přesnou střelou M. Machač, když si sjel na vrchol kruhu a trefil přesně k tyči pod 2:3. Spartak srovnal stav ve 35. minutě. Po prohrané buly a střele od modré se v brankovišti prosadil Krejza 3:3 a do kabin se šlo při vyrovnaném skóre.

Ve třetí třetině nechtěl ani jeden z týmů udělat za vyrovnaného stavu chybu. Šanci nevyužil po střele od modré Štefka. Hlinečtí reagovali šancemi M. Havla a M. Nepokoje a P. Beneše. V 50 minutě došlo ke spornému vyloučení na straně hostí a domácí dokázali svoji početní výhodu opět využít 4:3 po střele Šedy.  Horses dokázali přidat na výkonu a zatlačit domácí do defenzívy, což přineslo své ovoce v 54. minutě vyrovnal po souhře s M. Kiššem a T. Cejpkem T. Bříza 4:4 a o minutu později šokoval domácí obecenstvo M. Nepokoj, který od modré vyslal přes klubko hráčů před brankou projektil, který skončil přesně nad vyrážečkou Koubského 4:5. Zdálo se že utkání může být rozhodnuto a hosté polevili v důsledném obsazování hráčů soupeře. V 57. minutě vyrovnal dělovkou po zemi Pulpán 5:5 a opět zde bylo velké drama. Drama vrcholilo, nicméně v 59. minutě se do přečíslení po asistenci R. Chvojky a M. Kišše dostal T. Bříza, který střelou z kruhů a přes obránce překonal Koubského v brance pošesté a rozjásal střídačku hostí 5:6.  Spartak se snažil v poslední minutě vyrovnat, ale Horses dokázali power-play soupeře ubránit a mohli se tak radovat z prvních tří bodů.