Včera odstartovala výstava Krásná práce na Betlémě, ke zhlédnutí bude až do října
Profilovka
03. 07. 2022
visibility 763

V rámci speciálního programu k 50. narozeninám Muzea v přírodě Vysočina, pod které spadá skanzen Betlém a Veselý kopec, byla dne 2. července zahájena výstava studentů ateliéru grafického designu na Vyšší odborné škole Scholastika Praha. Výstava nese název Krásná práce a představuje plakáty zobrazující tradiční řemesla.

 

Výstavu je možné navštívit v hlineckém skanzenu Betlém v domě číslo 178. Otevřena je až do 30. října 2022 a je přístupná v rámci prohlídkového okruhu Řemeslnická obydlí zdarma. Samostatný vstup na výstavu stojí 5 Kč a otevřeno je od 9:00 do 16:00 hodin.

 

Tvorba plakátů byla iniciována vedoucí ateliéru grafického designu na VOŠ Scholastika Praha Klárou Hegerovou, která je spoluzakladatelkou nadačního fondu Družstevní práce. Rozličné plakáty zobrazují nejrůznější lidové řemeslné techniky a jsou zpracovány moderním designem, který ale respektuje folklor. Na plakátech se nacházejí informace o ztvárněných řemeslech, které si studenti sami vyhledali. 

 

Výstava je situována v domku číslo 178, tzv. Pickově domu, který je zajímavý i svou architekturou. Část výstavy se nachází v bývalém chlévě, který má starodávnou dřevěnou podlahu a celý domek má mnoho původních prvků. Jedná se o dům vedle domu s pokladnou a dárky.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image