V Zemi Keltů dobrovolníci uspořádají závod Železný Kelt!

Už tuto sobotu uspořádají dobrovolníci sdružující se okolo Země Keltů příběhový orientační (ne)závod Železný Kelt.

Závodníci mají na výběr dvě trasy vedoucí Železnými horami: klasickou (35 km) a zkrácenou (25 km). Podobu trasy závodníci nebudou znát dopředu - během cesty a na stanovištích s úkoly budou sbírat nápovědy a části mapy, které je budou navigovat správným směrem. Celý závod je protkaný historicko-fantastickým příběhem a úkoly jsou inspirované činnostmi našich keltských předků.

Příběh navazuje na minulý ročník závodu, není však nutné mít minulý ročník absolvovaný - závodník dostane na startu shrnutí příběhu. 

"(Ne)závod Železný Kelt je specifický tím, že trasu je možné absolvovat v historickém kostýmu, což účastníkům poskytne výhodu ve formě bodů navíc. Snažíme se, aby kostýmovaných závodníků bylo každý rok více a více a daří se nám to. Letos očekáváme Kelty v plné zbroji!", komentuje vedoucí dobrovolnického organizačního týmu Marek Halabrín. 

"Lidé jsou nadšení a máme zprávy o tom, že si připravují kostýmy, aby měli z akce co nejlepší zážitek. Spousta závodníků se už Železného Kelta účastnila v minulých letech, vědí tedy, do čeho jdou a jejich kostýmy jsou rok od roku vyšperkovnější", dodává Týna, další z dobrovolníků.

A proč (ne)závod? "Slovo závod lidem implikuje nutnost běžet, v našem (ne)závodě je ale naopak nutné se během trasy pozorně dívat kolem sebe, sledovat okolí a plnit úkoly a hádanky, jež by člověk mohl při běhu snadno minout. Navíc se během závodník zbytečně brzy unaví. Při vyhodnocování výsledků bereme zřetel nejen na čas, za který závodník trasu ušel, ale i na body dosažené při plnění dílčích úkolů a hádanek. Doporučujeme tedy spíše svižnou chůzi", vysvětlují další z řad organizátorů.

Po závodě čeká účastníky vyhlášení vítězů, zábava při živé hudbě a malé překvapení.

Elektronické přihlášky budou vypnuty ve čtvrtek v 15:00, ještě tedy máte čas se přihlásit. Je také možné se přihlásit přímo na místě - v sobotu v 8:00-8:30 přijďte do hostince u Dubového Kelta. Registrační poplatek na místě je 649 Kč.

Přes den bude otevřený hostinec U Dubového Kelta, tak se zde můžete zastavit na něco dobrého, i když nezávodíte!

Akce Železný Kelt 2024 se koná se souhlasem Lesů České republiky, Agentury ochrany přírody a krajiny (CHKO Železné hory) a města Nasavrky. Průchod přes své pozemky také umožnila řada soukromých vlastníků. Všem výše zmíněným tímto organizátoři velice děkují!

Více informací o (ne)závodu na facebookové stránce Železný Kelt a v události Železný Kelt 2024.

 

Foto: Železný Kelt