V Základní škole Ležáků vznikly přípravné třídy pro 30 dětí
Profilovka
24. 08. 2021.
1525

V Základní škole Ležáků se v příštím týdnu otevřou dvě přípravné třídy, které škola pro děti nově dokončila. Do každé třídy by mělo docházet patnáct dětí, téměř všechny jsou přímo z Hlinska.

„Velký zájem o přípravné třídy na ZŠ Ležáků mě osobně velice těší. Pro děti jsou připraveny odpovídající prostory pro jejich výuku, jedna třída byla vybavena zcela nově,” sdělil Miroslav Krčil, starosta Hlinska.

Děti navštěvující přípravnou třídu se mohou těšit na vzdělávací program v čase od 8:00 do 12:00 hod, během kterého budou mít prostor také na hraní. Hodnocení bude pouze slovní bez známkování. Děti mohou využívat také ranní i odpolední družinu.

Přípravná třída je určena pro předškoláka nebo dítě, kterému byl doporučen odklad povinné školní docházky o jeden rok. Jejím úkolem je hravou formou připravit dítě k úspěšnému nástupu do 1. třídy základní školy, usnadnit mu přechod do základního vzdělávání, případně vyrovnat nedostatky, které byly příčinou k odkladu povinné školní docházky. Dítě si v přípravné třídě zlepší řečové, sociální a komunikační dovednosti, svoje znalosti a návyky. V rámci aktivit nechybí ani prostor pro spontánní hru a pobyt na čerstvém vzduchu. Docházka dítěte do této třídy je bezplatná, rodiče hradí pouze stravné ve školní jídelně a poplatek za navštěvování školní družiny.

 

 

Zdroj foto: Miroslav Krčil, DiS.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image