V souboji vedoucích týmů soutěže si těsnou výhru odvezli Kohouti
Profilovka
25. 01. 2024.
visibility 862

V dohrávce předvánočního kola si soupeř HC Kohouti Česká Třebová odvezl z Hlinska těsnou výhru o jednu branku. V kvalitním utkání s fanouškovskou kulisou na obou stranách mělo 324 diváků možnost shlédnout zápas s parametry play-off, bojovalo se o každý metr ledu. Součástí utkání byla charitativní akce s cílem podpořit starší spoluobčany v Domově seniorů DRACHTINKA, kde je nutné pořídit pro jejich péči nový rehabilitační vozík. Díky podpoře fanoušků a hráčů obou týmů se poařilo vybrat částku ve výši 37 310,-Kč.

Utkání začalo v rychlém tempu, hosté chtěli Horses vrátit prohru z prvního duelu. Šance domácího týmu přišla již v první minutě po střele P. Finka, kotouč ale T. Vlk vyrazil před sebe a dokázal zlikvidovat i dorážku M. Zdražila. Kohouti kontrovali ve 4. minutě střelou Pavlovského. Domácí si začali vytvářet šance, M. Havel mířil mezi betony v 6. minutě, na začátku 9. minuty si vypracoval šanci P. Štěpánek s M. Zdražilem a následovaly další aktivní akce P. Kubala a J. Olivy. Hosté pod tlakem faulovali a první přesilová hra přišla po faulu Rozlílka v 11. minutě. T. Vlka v brance soupeře jsme však ohrozili jednou střelou M. Machače, hosté však faulovali podruhé o minutu později. Bohužel přesilovou hru pět na tři domácí nevyužili a to se většinou v utkáních projeví negativně - platí nedáš, dostaneš. Domácí pokračovali v dobývání branky soupeře, ale jejich obranná linie byla zformovaná pečlivě. Po faulu na T. Břízu v 16. minutě pykal Král, ale hosté ubránili i toto oslabení. Až v 19. minutě se Kohouti dostali do tlaku před brankou M. Krause. Spálili tři brankové příležitosti, ale 22 vteřin před koncem první třetiny se v brankovišti dokázal prosadit Semorád 0:1.

V druhé třetině měli naopak výhodu přesilovek hosté. Ve 22. minutě byl vyloučen P. Fink, domácí dobře bránili a hosté se k efektivnímu zakočení nedostali. Ve 24. minutě přišlo další oslabení, ale Horses opět dobře bránili. Když už se zdálo, že oslabení domácí tým přečká a hráč naskakoval a zapojoval se do hry, vyslal překvapivou skrytou střelu z kruhu Jemelka, která skončila za zády M.Krause 0:2.  Domácí se vrhli znovu do útoku, což přineslo kontaktní gól ve 29. minutě, kdy po střele M. Nepokoje v brankovišti překonal gólmana hostí M. Zdražil 1:2. Domácí se snažili soupeřovu obranu přečíslit, bohužel po chybě v rozehrávce a ztátě kotouče se k němu dostal Veverka a střelou z těžkého úhlu poslal svůj tým do vedení 1:3. Následoval boj o každý metr ledu, Horses bojovali. Následovaly akce M. Nepokoje, který projed až do pásma, šanci spáli také M. Kišš, ale do konce třetiny se již stav nezměnil. V poslední minutě druhé části domácí podržel M. Kraus, když likvidoval dvě nebezpečné akce Kohoutů.

Do třetí části nastupovali domácí s odhodláním vyrovnat nepříznivý stav. Hosté však první tři minuty dokázali zmáčknout Horses v obranném pásmu. Postupně se však domácí opět dostávali do šancí, nepřicházely však branky. Ve 49. minutě projel po přihráce R. Chvojky po levém křídle M. Havel a z kruhu pálil k pravé tyči, na tuto ránu T. Vlk recept nenašel 2:3! Fanoušci hnali domácí do vyrovnání. V 51. a v 54. minutě mohli Horses využít přesilové hry, ale k brance nevedly střely M. Kišše a další šance M. Havla, která se odrazila od ramene T. Vlka. V 58. minutě putoval na trestnou lavici M. Havel, hosté se snažili rozhodnout, ale proti byl M. Kraus a držel šanci Hlinska na vyrovnání. V oslabení projel M. Machač, ale T. Vlk jeho pokus zlikvidoval. Domácí v závěru zkusili hru bez brankáře, ale srovnat stav se nepodařilo. Těsnou výhru a body si odvezl soupeř.

HC Hlinsko Horses vs. HC Kohouti Č. Třebová
- skóre: 2 : 3
- třetiny: 0:1, 1:2, 0:0
- branky domácí: 29. Zdražil (Nepokoj, Hudec), 49. Havel (Chvojka, Beneš)
- branky hosté: 20. Semorád (Martinec, Rozlílek), 26. Jemelka (Fúzik, Ostřanský), 32. Veverka (Plášek)
- sestava domácí: M. Kraus (M. Hanák) — P. Beneš, M. Nepokoj, P. Fink, J. Oliva, Š. Lenoch, M. Machač — M. Kišš, M. Zdražil, T. Grygar, M. Havel, P. Štěpánek, T. Bříza, T. Hudec, P. Kubal, O. Karásek, R. Chvojka
- sestava hosté: T. Vlk (J. Lejsek) — T. Jelínek, P. Jemelka, D. Král, D. Blažej, V. Leder, J. Vašíček — J. Fúzik, M. Ostřanský, V. Veverka, K. Plášek, J. Semorád, V. Rozlílek, J. Martinec, J. Čada, M. Pavlovský