V souboji s druhým týmem tabulky Horses uspěli
19. 02. 2024.
visibility 940

Nové Město nad Metují -  o pořadí pro play off se definitivně rozhodne až v závěrečném kole. V utkání se hrál od začátku rychlý hokej. Horses byli ve dvou třetinách lepším týmem. Až v závěrečné třetině domácí hru vyrovnali a korigovali nepříznivý stav.

Již v první minutě utkání mohl otevřít skóre R. Chvojka, na kterého obrana domácích zapomněla a byl před gólmanem domácích Čápem zcela osamocen. Následovala střelba M. Nepokoje a J. Olivy a hlinečtí si svižným pohybem vytvářeli prostor pro kombinaci. V první přesilové hře ujel rychlík O. Karásek, ale Čáp byl na místě. V 10. minutě domácí poprvé řádně zatopili obraně Horses, ale M. Kraus v brance byl na místě. Ve 14. minutě otevřel skóre po pěkné akci P. Kubala a přesné přihrávce P. Štěpánka junior Adam Bříza 0:1.

Také úvod druhé části patřil hlineckým hráčům. Po 30 vteřinách hry vyslal svou tvrdou střelu od modré M. Lojek. O chvíli později byl mezi kruhy volný R. Chvojka, jeho střela z první však minula odkrytou branku. Na řadu přišly vyloučení na straně hostí a to hned dvojnásobné. Domácí si vytvořili šance, ale i toto oslabení hosté zvládli ubránit. Naopak přesilovou hru dokázal po pohotové střele P. Finka využít v 38. minutě M. Zdražil, který protečoval kotouč za záda Čápa 0:2. V poslední minutě mohli domácí snížit, ale M. Kraus držel stále čisté konto.

Po minutě hry ve třetí části fauloval domácí Řezníček a hosté si vytvořili tlak i šance. Domácí však zlepšili pohyb a dokázali vyrovnat hru. Ta se přelévala z jedné strany na druhou. Ve 48. minutě měl velkou šanci na kontaktní gól Černý, ale Kraus jii zlikvidoval. V 54. minutě snížil Prouza, ale hned o minutu později nabil T. Bříza na tvrdou a nechytatelnou střelu M. Havlovi, na kterou Čáp nemohl reagovat  1:3.  V 57. minutě domácí při přesilové hře odvolali brankáře a v šesti hráčích se pokusili o snížení nepříznivého stavu. To se jim povedlo po tvrdé střele Pohla od modré čáry 2:3. Hra gradovala, domácí se pokusili o pokračování hry v šesti, ale kotouč poslal po ose M. Machač, T. Bříza ho dostal do středního pásma, kde u mantinelu vyhrál souboj o kotouč M. Havel a bekhendem poslal kotouč v 58. minutě přes polovinu hřiště do opuštěné branky 2:4.  O utkání bylo rozhodnuto a Horses si již nenechali výhru vzít. Navíc soupeř ještě v poslední minutě fauloval a o konečném výsledku tak bylo rozhodnuto.

Hlasy po utkání: L. Kunz - Dnes hráči splnili téměř vše, co jsme si v kabině k utkání řekli. Měli jsme lepší pohyb než soupeř, dostatek střel a dostávali jsme se tak do šancí, které jsme využili. Ve středu jedeme k poslednímu zápasu do Lanškrouna a v neděli se již hraje play-off na domácím ledě. Chci tak pozvat fanoušky, aby nás přišli v hojném počtu podpořit.

TJ Spartak NMM vs. HC Hlinsko Horses
- skóre: 2 : 4
- třetiny: 0:1, 0:1, 2:2
- branky domácí: 54. Prouza (Burdych, Vanát), 57. Pohl (Mert, Reichmann)
- branky hosté: 14. Bříza Adam (Štěpánek), 39. Zdražil (Fink, Grygar), 55. Havel (Chvojka, Bříza Tomáš), 58. Havel (Machač, Bříza Tomáš)
- sestava domácí: J. Čáp (Z. Biegl) — R. Velinský, M. Pohl, J. Mert, D. Dufek, V. Šrenk, A. Bezpalec, L. Burdych — J. Řezníček, L. Prouza, D. Reichmann, D. Vanát, O. Šťastný, D. Bureš, J. Bucek, J. Černý
- sestava hosté: M. Kraus (M. Peřina) — M. Machač, M. Nepokoj, P. Fink, T. Grygar, J. Oliva, M. Lojek — O. Karásek, A. Bříza, P. Štěpánek, J. Jílek, M. Havel, T. Bříza, M. Kišš, P. Kubal, R. Chvojka, M. Zdražil