V premiéře turnaje O POHÁR STAROSTY MĚSTA HLINSKA si výhru vychutnali domácí Horses.
05. 09. 2022.
visibility 609

H l i n s k o -  na předsezónní přípravný turnaj přijali pozvání týmy Poličky, Nového Města nad Metují a Světlé nad Sázavou. Horses v prvním utkání zvítězili v duelu s Poličkou vysoko 7:0 střelcům se dařilo  a také oba hlinečtí gólmani udeželi čisté konto. Tým si zajistil si postup do finále. Utkání druhé dvojice týmů Nové Město n/Met a Světlé n/S  mělo větší náboj a na úvod sezony i řadu tvrdších soubojů, ale všichni kdo znají tým Sklářů ví, že bojují vždy až do konce utkání, nicméně tým trenéra Topola předvedl  velice dobrý výkon a zaslouženě zvítězil 5:1. V utkání o třetí místo Skláři nedali soupeři z Poličky šanci a vysokým brankovým rozdílem 10:1 si zajistili bronz.

Finále Hlinska a N.Města n/Met. mělo velký náboj. Na to, že se jednalo o utkání, kdy ještě nejsou rozehrané mělo velice slušné parametry. Hrál se rychlý hokej s řadou soubojů a vším co k hokeji patří tedy velká vůle po vítězství okořeněná souboji. Horses nastoupili s chutí a prvních deset minut utkání bylo zcela v jejich režii, chybělo jen jediné proměnit šanci. Nutno říci, že gólman soupeře předváděl velice pozorný výkon. Paradoxně branka padla až když na ledě bylo méně hráčů,  dva domácí pykali na trestné lavici. Horses ubránili oslabení ve třech a při hře ve čtyřech se do brejku dostal T. Cejpek s M. Kiššem, který načasovanou přihrávku do brankoviště dostal nadvakrát za záda Z.Biegla 1:0. Netrvalo ani minutu a bylo vyrovnáno po střele M. Pohla 1:1. Druhá třetina přinesla opět velkou bitvu ze které domácí vytěžili jednobrankové vedení po akci M. Kišše, který prudkou přihrávkou vyzval J. Jílka ke skórování, který skóroval pod horní tyč 2:1. Jednobrankové vedení ve třetí třetině smazal střelou do modré Dvořák ve 43 minutě 2:2.  Ve 47. domácí nevyužili přesilovou hru a hosté šli poprvé v utkání do vedení v 51. pro brance Prouzy 2:3.  Hlinečtí poslední zbytky sil vrhli do útoku a 7 minut před koncem třetiny vyrovnal J. Jílek po akci s M. Kiššem 3:3. Následně již nikdo nechtěl udělat chybu. O vítězi rozhodly nájezdy v nichž kralovali oba gólmani, rozhodla jediná branka po nájezdu domácího forvarda M. Kišše. 4:3

Čas na předání  poháru vítězi při vyhodnocení turnaje  si ve svém nabitém programu našel starosta Města Hlinska  Miroslav Krčil, který ve svém projevu vyjádřil podporu místním sportovcům.

Ohlasy po utkání - trenér Pavel Rohlík HC Hlinsko :

Chtěli jsme soupeře hned od počátku dostat pod tlak agresivní nátlakovou hrou. To se nám první polovinu třetiny dařilo, ale bohužel jsme převahu nevyjádřili gólově jako v dopoledním utkání s Poličkou. Výborný soupeř postupně hru vyrovnal a začal nás přehrávat zejména ve střením pásmu. Od druhé třetiny jsme na to reagovali změnou organizace hry, kdy jsme zesílili zejména prostor středního pásma. Napadali jsme pouze jedním útočníkem. Ve třetí části se hrál opatrný hokej z obou stran. Nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu.
V penaltách rozhodl zkušený Marek Kišš a zejména bezchybný  brankař Tomáš Vlk.
Nové Město bude se svým kvalitním složením týmu opět patřit do špičky krajské ligy. Proto si tohoto vítězství velmi vážíme.
Turnaj jsme odehráli s velmi úzkou soupiskou hráčů. Všem našim hráčům patří velké poděkování za odvedené výkony a za to jak prezentovali hlinecký hokej.