V posledním kole body z Lanškrouna nevezeme
Profilovka
22. 02. 2024
visibility 746

L a n š k r o u n - Výsledek středečního utkání již nemohl ohrozit naše postavení třetího celku tabulky, ale v případě okolnosti, že by Spartak Nové Město n/Metují prohrál v Chocni a Horses zvítězili v Lanškrouně, mohli se ještě posunout na 2. místo za vedoucí celek ligy. To se nestalo a tak se naším soupeřem pro play-off  stal podle všech předpokladů šestý tým tabulky HC Slovan Moravská Třebová.

V utkání jsme od začátku tahali za kratší konec provazu. Domácí se ujali vedení ve 12. minutě po brance mrštného Švuba 1:0. Horses o dvě minuty později vyrovnali po velice pěkné akci J. Olivy s O. Karáskem, kterou zakončil střelou M. Machač 1:1. V 15. minutě pykal M. Havel a domácí ji těsně před jejím vypršení dokázali využít brankou Pejchy 2:1. Za necelou minutu bylo opět vyrovnáno, když vybojoval kotouč v rohu hřiště T. Bříza a  zakončil střelou pod horní tyč 2:2. Střelecké dostihy pokračovaly a domácí šli opět rychle do vedení, když v 18. minutě neobsazený Šembera zvýšil na 3:2.

Utkání pokračovalo v rychlém tempu. Po dvaceti vteřinách druhé části projel mezi obránci M. Havel a blafákem mezi betony Nimmerichtera vyrovnal 3:3. V nájezdu neproměnil M. Zdražil. Následovala přesilovka hlineckých, tu nevyužili a naopak se do pásma hostí dostal Švub a trestuhodně nebráněn svoji šanci využil 4:3. Ve 30. minutě Hlinsko pykalo za hru v šesti, ale P. Fink poslal do brejku M. Havla, který opět blafákem vyrovnal 4:4. Domácí hráli s obrovským nasazením. Ve 35. minutě měli Horses možnost jít do vedení využitím přesilové hry, ale naopak v oslabení ujel a proměnil domácí Krč 5:4.

Do závěrečné třetiny byl cíl jasný, vyrovnat a vyhrát. To se zdálo jako reálné, když ve 43. minutě vyrovnal po asistenci O. Karáska střelou P. Štěpánek 5:5. Domácí bojovali jako o život, ale M. Peřina v brance držel nerozhodný stav pěknými zákroky. Horses si vytvářeli šance, stejně tak i domácí. A počet střel a zásahů Nimmerichtera rostl. Šanci nevyužil R. Chvojka. Pak přišla tečka od domácího týmu, v 60. minutě pálil od modré Pejcha a jeho střelu protečoval přes klubko hráčů před brankou Švub za záda M. Peřiny 6:5. Hosté reagovali power-play, ale domácí se již dokázali ubránit.

L. Kunz - trenér - Hráčům musím poděkovat za výsledky v dlouhodobé základní části, 3. místo je velice pěkné umístění. Navíc když za námi v tabulce skončil úřadující mistr z Litomyšle nebo finalista z Nového Bydžova. Musím také zmínit i silné celky nedávno druholigovou Novou Paku či Trutnov. Nicméně s naší hrou v posledním utkání nemůžeme být spokojeni. V zápase se hráči nechali strhnout vysokým tempem hry a často jsme zapomínali na zadní kolečka. Naši hru nepřípomínalo nic z toho, co jsme předvedli v minulém utkání s Novým Městem, kdy všichni hráči splnili to, co měli. V utkáních play-off se tento styl hry nemůže opakovat.

HC Orli Lanškroun vs. HC Hlinsko Horses
- skóre: 6 : 5
- třetiny: 3:2, 2:2, 1:1
- branky domácí: 12. Švub (Pejcha, Kužílek), 17. Pejcha (Markl, Kužílek), 18. Šembera (Pražák, Dvořák), 28. Švub (Pejcha), 36. Krč (Pirkl), 60. Švub (Pejcha, Kužílek)
- branky hosté: 14. Machač (Oliva, Karásek), 17. Bříza T. (Havel), 21. Havel (Bříza T., Beneš), 30. Havel (Fink, Bříza T.), 43. Štěpánek (Karásek)
- sestava domácí: K. Nimmerrichter (M. Ďuriš) — T. Pražák, T. Bureš, F. Kužílek, Š. Mann, A. Zedníček — V. Švub, J. Pejcha, M. Novotný, R. Fišer, M. Jáneš, M. Šembera, T. Dvořák, T. Markl, O. Pirkl, T. Krč
- sestava hosté: M. Kraus 40. M. Peřina — P. Beneš, M. Machač, P. Fink, V. Kudláček, J. Oliva, T. Grygar — O. Karásek, A. Bříza, P. Štěpánek, J. Jílek, M. Havel, T. Bříza, T. Hudec, P. Kubal, R. Chvojka, M. Zdražil