Dnes je 30. září 2022, svátek má Jeroným
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně V polovině března se uzavře most v Blatně, dopravní omezení potrvá až do prosince Vytvořit článek
V polovině března se uzavře most v Blatně, dopravní omezení potrvá až do prosince
Petr Laštůvka (redakce) - 11. 02. 2022    2767    0 Líbil se vám tento článek?

Za měsíc začne modernizace silnice a mostu v Blatně, která bude zkouškou pro řidiče vozidel a také obyvatel obcí umístěných na objízdné trase. Stavební práce budou rozděleny do tří etap a dopravní omezení potrvá od 14. března až do 7. prosince 2022. Úplná uzavírka blatenského mostu je plánována v první etapě v termínu od 14. března do 3. července 2022. Řidiče z okolních obcí cestujících přes Blatno tak čeká objížďka přes Svratku, Svratouch a Krounu o délce až 27 km.

Objízdná trasa první etapy platí pro všechna vozidla mimo autobus ve směru Hlinsko-Svratka – na křižovatce silnic I/34, II/343 v Hlinsku rovně po silnici I/34 na křižovatku silnic I/34, II/354 v obci Krouna, zde vpravo po silnici II/354 přes obec Svratouch do obce Svratka. Objízdná trasa platí i pro opačný směr Svratka-Hlinsko.

V druhé etapě stavebních prací, které potrvají od 4. července do 30. října, bude platná objízdná trasa pouze pro nákladní dopravu nad 3,5 t ve směru Hlinsko-Svratka – na křižovatce silnic I/34, II/343 v Hlinsku rovně po silnici I/34 na křižovatku silnic I/34, II/354 v obci Krouna, zde vpravo po silnici II/354 přes obec Svratouch do obce Svratka. Objízdná trasa platí také pro opačný směr Svratka-Hlinsko.

Práce ve třetí etapě se uskuteční od 31. října do 7. prosince za částečné uzavírky silnice. Provoz v místě stavby bude veden volnou polovinou vozovky a řízen kyvadlově pomocí mobilní semaforové soupravy. Maximální délka pracovního místa bude 350 m.

V loňském roce si řidiči vyzkoušeli krátké dopravní omezení po dobu jednoho týdne, kdy byly zahájeny přípravné práce týkajících se přeložek plynu a dalších sítí. Investorem modernizace je Správa a údržba silnic Pardubického kraje, oprava si vyžádá částku ve výši 19 mil. Kč.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu