V Hlinsku vyroste nákupní park s desítkou obchodů známých značek
Profilovka
22. 01. 2023.
22522

Areál bývalé hlinecké teplárny pod čerpací stanicí OMV čeká demolice, na jeho místě vyroste moderní nákupní park s desítkou obchodů známých značek. V nákupním parku by mělo vzniknout minimálně padesát nových pracovních míst, jeho otevření je naplánováno nejpozději na jaro 2024.

„V tuto chvíli je vydané povolení na demolici staré teplárny naproti supermarketu Billa a současně s tím probíhá stavební řízení na povolení samotné výstavby nákupního parku, které by se mělo skládat z devíti až desíti obchodů," říká Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

Vjezd do nákupního parku bude z ulice Poličská. „Vzhledem k charakteru pozemku bude nákupní centrum zaříznuté do svahu a směrem od nové zástavby na Drachtinách vůbec nebude vidět. Pro úplné oddělení stavby navíc vznikne pás zeleně. Nákupní centrum bude viditelné od hlavní silnice," doplňuje starosta Krčil.

Majitelem areálu bývalé teplárny je společnost RP Hlinsko, s.r.o., kterou vlastní společnosti KPD Group, s.r.o. a EXAFIN invest, a.s. zaměřující se na investice v oblasti komerční výstavby, převážně na realizaci obchodních center a retail parků v celé České republice. Následně tato centra poskytují k pronájmu obchodním partnerům, mezi které patří značky DM drogerie, Pepco, Dráčik, KIK, SuperZoo, Gate, Banquet, NKD, Action a další.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image