V hlineckém Multifunkčním centru v pátek vystoupí kapela Hlinečanka
Profilovka
10. 05. 2023.
1059

Na koncert oblíbené hlinecké dechové kapely Hlinečanka, pod vedením kapelníka Ondřeje Jehličky, zbývá ještě několik desítek volných vstupenek. Koncert se uskuteční již tento pátek 12. května 2023 od 18:00 hodin v Multifunkčním centru. Společně s Hlinečankou vystoupí kapela Elektroband se sólisty Josefem Opltem a Ivanou Brožovou. Vstupné na vystoupení stojí 220 Kč a lze ho zakoupit online.

Dechová kapela Hlinečanka zahájila své působení v roce 1973, kdy několik nadšenců začalo zkoušet první hudební kusy. Byl to pan František Akrman, Josef Dobrovolný, Jiří Martínek a mnoho dalších v čele s pozdějším kapelníkem Oldřichem Doudou. Veřejnosti se kapela poprvé představila v květnu roku 1974 v Chrasti u Chrudimi a byla vřele přijata. Za období svého působení se v ní vystřídalo asi 70 hudebníků a zpěváků. V čele stál celých 35 let pan Miroslav Jehlička. V roce 2014 předal vedení Hlinečanky Ondřeji Jehličkovi.

Publikum pátečního vystoupení se může těšit také na Elektroband se známými sólisty. Josef Oplt je zpěvák, kterého mohli diváci spatřit v muzikálech Jekyll & Hyde, Noc na Karlštejně, nebo ve filmech Návrat idiota a Šakalí léta. Ivana Brožová je sólistkou Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Zpívá také s dalšími kapelami.

 

Zdroj foto: Fb Multifunkční centrum Hlinsko

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image