Úspěšná sezóna hlineckých tenistů
Profilovka
25. 12. 2021.
2582

Hlinečtí tenisté se mohou pochlubit skvělou sezónou 2021 plnou mnoha cenných úspěchů.

Historickým úspěchem pro hlinecký klub je umístění mladších žáků v celorepublikovém žebříčku mladších žáků, kde pro sezonu 2021/2022 budou odchovanci našeho klubu Michal Rakouš a Pavel Oliver Dufek figurovat na prvním a druhém místě v rámci celé ČR. Pája se po jeho zatím nejlepší sezóně chystá přestoupit do tenisového velkoklubu TK Agrofert Prostějov, kde bude spolu s Míšou Rakoušem tvořit základ týmu pro mistrovská utkání v sezóně 2022. Ještě před svým odchodem do jihomoravského klubu pomohl Pája k historickému úspěchu tenisovému výběru východních Čech, kdy spolu s Matyášem Maršíkem (TK Česká Třebová) a Markem Mikešem (TK Světlá nad Sázavou) zvítězili v juniorském Davis cupu a poprvé tak od doby vzniku poháru přivezli trofej do Východních Čech. Výběrového klání se zúčastnilo 8 krajských výběrů s nejlepší mladšími žáky z celé ČR.

Dalším neskutečným bonbónkem za prací tenisového klubu je historický úspěch našich minitenistů, kteří na MČR v Praze obsadili neuvěřitelné druhé místo, když nestačili pouze na výběr pražských klubů a vklínili se tak na bednu mezi děti TK Sparta Praha a TK Agrofert Prostějov. Náš tým nastoupil ve složení: Mrkvičková Josefína, Halamka Filip, Zerzán Vojtěch, Pražák Jakub, Hayek Denis a naše nejmladší bojovnice Kamilka Janáčková, která zdatně vzdorovala i starším hráčům.

Klub TK Hlinsko aktuálně čítá 186 členů a 91 dětí ve věku od 4–19 let. Tento rok jsme díky náboru přivítali 25 nových tenistů. Zároveň jsme posílili tým o nové trenéry, kteří se dále vzdělávají a tvoří pro náš klub nové hvězdy a hvězdičky, aby i nadále všechny velkokluby a celá tenisová ČR věděly, kde je TK Hlinsko a co jejich svěřencům hrozí, když narazí na Hlinečáka.

Dalším velmi úspěšným odchovancem našeho klubu, který hraje v za TK Agrofert Prostějov, je Majda Smékalová (r. 2006) – 17. místo na žebříčku v ČR, 4. místo ve svém ročníku, která se pomalu snaží prosazovat ve velkém tenise a sbírá první bodíky i na mezinárodních ženských turnajích ITF.

Stále rostoucí formu potvrzují na stupních vítězů Peťa Lelek (r. 2010), který 3x zvítězil na turnaji v kat. C. a velmi úspěšně vstoupil i do zimní sezony, Anička Jančaříková (r. 2011), která získala také 3x 1. místo na turnajích v kat. C, Josefína Mrkvičková (r. 2014) a Filip Halamka (r. 2014), kteří válcovali v loňské sezóně soupeře po celé ČR a nyní je čeká přechod do starší kategorie, Aleš Kozel (r. 2008), který již pomalu svádí boje v dorosteneckých kategoriích s výrazně staršími soupeři, Nela Dostálová (r. 2012) – 2. Místo na Východočeských přeborech, účast na MČR, Josef Malinský (r. 2012) – 2. Místo na Východočeských přeborech, účast na MČR a nespočet stříbrných medailí z turnajů kategorie babytenis. A spousta dalších nadějných tenistů.

Výsledky mistrovských utkání letní sezony 2021

Minitenis (5-7 let) – vítězové základní skupiny, vítězové Východočeské oblasti, 2. Místo na MČR
Hráči: Mrkvičková Josefína, Zerzán Vojtěch, Halamka Filip, Janáčková Kamila, Pražák Jakub, Hayek Denis, Novotná Eliška

Babytenis (8-9 let) – 3. Místo v Krajském přeboru
Hráči: Malinský Josef, Dostálová Nela, Janáček Mikuláš, Halamka Šimon, Mrkvičková Josefína

Mladší žactvo (10-13 let) – 4. Místo v Krajském přeboru
Hráči: Nevole Vojtěch, Bříza Ondřej, Adámek Alexander, Mrkvička František, Marešová Nela, Uchytilová Silvie

Starší žactvo (14-15 let) – 7. Místo v Krajské soutěži
Hráči: Lelek Petr, Nevole Vojtěch, Bříza Ondřej, Adámek Alexander, Hubáčková Tereza, Jančaříková Anna, Marešová Nela

Dorost – (16-19 let) – 5. Místo v Krajské soutěži
Hráči: Feofanov Lev, Smetánka Tomáš, Šulc Jan, Kavalír Tomáš, Dufková Nela, Havlová Gabriela

Děkujeme našim hráčům za skvělou reprezentaci klubu a také města Hlinska, které nás výrazně podporuje. Grantová podpora města nám umožňuje velmi efektivně připravovat naše děti, realizovat tréninky s nejnovějšími koordinačními pomůckami a tenisovými míčky, které se pravidelně obměňují. Díky podpoře města Hlinska, Pardubického kraje a Národní sportovní agentury můžeme nabídnout tenisové tréninky široké veřejnosti za velmi rozumné ceny a našim nejlepším tenistům nabídnout velmi kvalitní, téměř profesionální zázemí pro jejich přípravu.

Velké díky patří přímo i představitelům města a městských sportovišť, kteří nám věnují prostor ve svém nabitém programu a hledají s námi společně cesty k rekonstrukci a rozšíření již nevyhovujících kurtů. Kurty jsou bohužel schopné jen velmi omezeně odvádět vodu z hracích ploch a po skončení dešťů jsou tak i několik dní kluzké, nebezpečné a prakticky nehratelné.

Přesto si troufáme říci, že i přes velmi zastaralé hrací plochy, které patří k těm nejstarším v rámci celé ČR, se stále opíráme o velmi silnou podporu ze strany města Hlinska, která není ve většině měst samozřejmostí.

Na dopis v klubovně jsme proto napsali naše společné vánoční přání a bedlivě budeme čekat, zda se Ježíšek zastaví. Do roku 2022 přejeme všem hodně zdraví, tenisového i osobního štěstí.

Váš TK Hlinsko (Pavel a Pavel, Tereza, Bohouš, Standa, Andrea a tým trenérů)

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image