Úspěšná sezóna hlineckých tenistů
Profilovka
25. 12. 2021
visibility 2429

Hlinečtí tenisté se mohou pochlubit skvělou sezónou 2021 plnou mnoha cenných úspěchů.

Historickým úspěchem pro hlinecký klub je umístění mladších žáků v celorepublikovém žebříčku mladších žáků, kde pro sezonu 2021/2022 budou odchovanci našeho klubu Michal Rakouš a Pavel Oliver Dufek figurovat na prvním a druhém místě v rámci celé ČR. Pája se po jeho zatím nejlepší sezóně chystá přestoupit do tenisového velkoklubu TK Agrofert Prostějov, kde bude spolu s Míšou Rakoušem tvořit základ týmu pro mistrovská utkání v sezóně 2022. Ještě před svým odchodem do jihomoravského klubu pomohl Pája k historickému úspěchu tenisovému výběru východních Čech, kdy spolu s Matyášem Maršíkem (TK Česká Třebová) a Markem Mikešem (TK Světlá nad Sázavou) zvítězili v juniorském Davis cupu a poprvé tak od doby vzniku poháru přivezli trofej do Východních Čech. Výběrového klání se zúčastnilo 8 krajských výběrů s nejlepší mladšími žáky z celé ČR.

Dalším neskutečným bonbónkem za prací tenisového klubu je historický úspěch našich minitenistů, kteří na MČR v Praze obsadili neuvěřitelné druhé místo, když nestačili pouze na výběr pražských klubů a vklínili se tak na bednu mezi děti TK Sparta Praha a TK Agrofert Prostějov. Náš tým nastoupil ve složení: Mrkvičková Josefína, Halamka Filip, Zerzán Vojtěch, Pražák Jakub, Hayek Denis a naše nejmladší bojovnice Kamilka Janáčková, která zdatně vzdorovala i starším hráčům.

Klub TK Hlinsko aktuálně čítá 186 členů a 91 dětí ve věku od 4–19 let. Tento rok jsme díky náboru přivítali 25 nových tenistů. Zároveň jsme posílili tým o nové trenéry, kteří se dále vzdělávají a tvoří pro náš klub nové hvězdy a hvězdičky, aby i nadále všechny velkokluby a celá tenisová ČR věděly, kde je TK Hlinsko a co jejich svěřencům hrozí, když narazí na Hlinečáka.

Dalším velmi úspěšným odchovancem našeho klubu, který hraje v za TK Agrofert Prostějov, je Majda Smékalová (r. 2006) – 17. místo na žebříčku v ČR, 4. místo ve svém ročníku, která se pomalu snaží prosazovat ve velkém tenise a sbírá první bodíky i na mezinárodních ženských turnajích ITF.

Stále rostoucí formu potvrzují na stupních vítězů Peťa Lelek (r. 2010), který 3x zvítězil na turnaji v kat. C. a velmi úspěšně vstoupil i do zimní sezony, Anička Jančaříková (r. 2011), která získala také 3x 1. místo na turnajích v kat. C, Josefína Mrkvičková (r. 2014) a Filip Halamka (r. 2014), kteří válcovali v loňské sezóně soupeře po celé ČR a nyní je čeká přechod do starší kategorie, Aleš Kozel (r. 2008), který již pomalu svádí boje v dorosteneckých kategoriích s výrazně staršími soupeři, Nela Dostálová (r. 2012) – 2. Místo na Východočeských přeborech, účast na MČR, Josef Malinský (r. 2012) – 2. Místo na Východočeských přeborech, účast na MČR a nespočet stříbrných medailí z turnajů kategorie babytenis. A spousta dalších nadějných tenistů.

Výsledky mistrovských utkání letní sezony 2021

Minitenis (5-7 let) – vítězové základní skupiny, vítězové Východočeské oblasti, 2. Místo na MČR
Hráči: Mrkvičková Josefína, Zerzán Vojtěch, Halamka Filip, Janáčková Kamila, Pražák Jakub, Hayek Denis, Novotná Eliška

Babytenis (8-9 let) – 3. Místo v Krajském přeboru
Hráči: Malinský Josef, Dostálová Nela, Janáček Mikuláš, Halamka Šimon, Mrkvičková Josefína

Mladší žactvo (10-13 let) – 4. Místo v Krajském přeboru
Hráči: Nevole Vojtěch, Bříza Ondřej, Adámek Alexander, Mrkvička František, Marešová Nela, Uchytilová Silvie

Starší žactvo (14-15 let) – 7. Místo v Krajské soutěži
Hráči: Lelek Petr, Nevole Vojtěch, Bříza Ondřej, Adámek Alexander, Hubáčková Tereza, Jančaříková Anna, Marešová Nela

Dorost – (16-19 let) – 5. Místo v Krajské soutěži
Hráči: Feofanov Lev, Smetánka Tomáš, Šulc Jan, Kavalír Tomáš, Dufková Nela, Havlová Gabriela

Děkujeme našim hráčům za skvělou reprezentaci klubu a také města Hlinska, které nás výrazně podporuje. Grantová podpora města nám umožňuje velmi efektivně připravovat naše děti, realizovat tréninky s nejnovějšími koordinačními pomůckami a tenisovými míčky, které se pravidelně obměňují. Díky podpoře města Hlinska, Pardubického kraje a Národní sportovní agentury můžeme nabídnout tenisové tréninky široké veřejnosti za velmi rozumné ceny a našim nejlepším tenistům nabídnout velmi kvalitní, téměř profesionální zázemí pro jejich přípravu.

Velké díky patří přímo i představitelům města a městských sportovišť, kteří nám věnují prostor ve svém nabitém programu a hledají s námi společně cesty k rekonstrukci a rozšíření již nevyhovujících kurtů. Kurty jsou bohužel schopné jen velmi omezeně odvádět vodu z hracích ploch a po skončení dešťů jsou tak i několik dní kluzké, nebezpečné a prakticky nehratelné.

Přesto si troufáme říci, že i přes velmi zastaralé hrací plochy, které patří k těm nejstarším v rámci celé ČR, se stále opíráme o velmi silnou podporu ze strany města Hlinska, která není ve většině měst samozřejmostí.

Na dopis v klubovně jsme proto napsali naše společné vánoční přání a bedlivě budeme čekat, zda se Ježíšek zastaví. Do roku 2022 přejeme všem hodně zdraví, tenisového i osobního štěstí.

Váš TK Hlinsko (Pavel a Pavel, Tereza, Bohouš, Standa, Andrea a tým trenérů)