Úspěchy Základní umělecké školy Hlinsko

Sdílet článek:
26. 06. 2019 • 7:57

Žáci Základní umělecké školy v Hlinsku se v letošním a v minulém roce zúčastnili soutěží pořádaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Díky talentovaným žákům a učitelům, kteří je s nadšením připravují nejen na tyto soutěže, se ZUŠ Hlinsko může pochlubit krásnými výsledky nejen v hudebním, ale i ve výtvarném oboru. 
Mimořádné úspěchy získala akordeonová třída paní učitelky Markéty Břízové. Úspěchy získalo také smyčcové oddělení, třída dechových nástrojů dřevěných a žesťových. 
V okresním kole získali první místa ve hře na akordeon A. Sitař, M. Jírů, D. Váňová, L. Pudilová a akordeonové duo D. Váňové a L. Pudilové. 
V komorní hře s převahou smyčcových nástrojů získalo první místo houslové duo A. Sitařové a J. Ptáčka a komorní trio A. Židkové, E. Kramperové a V. Břízy. 
A v komorní hře s převahou dechových nástrojů získalo první místo klarinetové trio A. Jírů, B. Beranové a J. Tlustého. Druhé místo obsadila žesťová kvarteta S. Břeňové, T. Ondráčka, M. Kropáčka, F. Hromádka a J. Myšky, F. Netolického, D. Bíška a J. Zdražila. 
V Krajském kole získala akordeonová třída tři první místa od A. Sitaře, M. Jírů a D. Váňové. 
V komorní hře s převahou smyčcových nástrojů získalo houslové duo A. Sitařové a J. Ptáčka a komorní trio A. Židkové, E. Kramperové a V. Břízy první místa. 
Dechový obor získla druhé místo za komorní hru s převahou dechových nástrojů díky klarinetovému triu A. Jírů, B. Beranové a J. tlustému. 
V ústředním kole ve hře na akordeon získali první místo A. Sitař a D. Váňová a třetí místo M. Jírů.  
 
Všem hudebníkům blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se