ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 10. duben 2021, svátek má Darja

Úřad práce lze žádat o prostředky na nákup respirátorů

07. 03. 2021 • 12:22
PARTNEŘI

Osoby nemající dostatek finančních prostředků na pravidelný nákup respirátorů mohou Úřad práce ČR žádat o měsíční příspěvek. Okamžitou pomoc, která se nazývá MOP COVID-19, zpřístupnilo Ministerstvo práce a sociálních věcí v návaznosti na vládou vyhlášená mimořádná opatření.

 

Měsíční příspěvek na koupi respirátorů činí 500 Kč na osobu. Nutné je, aby lidé, kteří potřebují podpořit při tomto výdaji, požádali o speciální dávku Úřad práce ČR.

 

Zažádat je možné elektronickou cestou zde: http://bit.ly/žádost-o-mimořádný-příspěvek V žádosti v položce „Za jakým účelem žádáte o MOP“ je možné mj. zaškrtnout „Jiný účel“ a popsat, že se jedná např. o pořízení respirátorů. Žádost lze odeslat e-mailem i bez ověřeného elektronického podpisu nebo v příloze emailu naskenovanou nebo ofocenou s vlastnoručním podpisem na adresu pobočky Úřadu práce ČR podle místa pobytu.

 

Podávat žádost o MOP COVID-19 lze i standardně, tedy zasláním pomocí pošty, vhozením do schránky před Úřadem práce, zasláním v elektronické podobě se zaručeným elektronickým podpisem nebo za užití datové schránky. 

 

U osob, které nejsou příjemci opakujících se sociálních dávek, je potřeba maximální spolupráce s Úřadem práce ČR, tj. zejména předložení správně vyplněné žádosti, doložení požadovaných podkladů, uvedení kontaktů, atd. Dále je třeba přiložit aktuální výpis z účtu žadatele a členů jeho rodiny.

 

MOP COVID-19 slouží také na pokrytí základních životních potřeb jako je živobytí, nájem a služby spojené s bydlením, hypotéka,  internet či telefon.

 

Více informací v tiskové zprávě MPSV: http://bit.ly/MOP-COVID-19

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím