TS Ridendo Hlinsko opět mistrem republiky
Profilovka
10. 05. 2019.
1684

Už 26 let se v chrudimském muzeu koná Mistrovství republiky v plesových choreografiích a polce, jehož je TS Ridendo pravidelným účastníkem. Soutěže o titul Mistra ČR v plesových choreografiích se v letošním roce účastnilo celkem 12 tanečních klubů se 14 vystoupeními, které musely postoupit z regionálních kol.

První sobotu v květnu se do Regionálního muzea v Chrudimi sjeli tanečníci z celé republiky a jejich fanoušci. Mistrovství pořádala jako každý rok TŠ Bohemia Chrast paní Hany Černé pod záštitou Svazu učitelů tance a jelikož už proběhlo 25 ročníků, připravila paní Černá k této příležitosti zcela unikátní brožuru obsahující jednak kompletní výsledky, fotografie ale také vyjádření vedoucích klubů, choreografů, tanečníků, porotců či pravidelných diváků.

TS Ridendo Hlinsko si pro letošní sezónu připravilo vystoupení s názvem Fleurs du mal (Květy zla), což je nejen název básnické sbírky Charlese Baudelairea, ale také název písně Sarah Brightman. Právě tu si pro svou pátou choreografii pro hlavní soubor TS Ridendo vybral choreograf Petr Janáček.

Velmi nabitý program začal pro veřejnost ve 13:00 slavnostním nástupem všech souborů a představením poroty. Následně začalo první kolo plesových choreografií v kategorii mládež. V rámci odpoledního bloku ještě proběhlo mistrovství párové polky dětí a juniorů, první kolo seniorských plesových choreografií, Memoriál Bohumila Černého v kategorii děti a junioři, choreografie polky a semifinále mládežnických plesových choreografií.

Večerní blok zahájil jeden z hostů večera TŠ Bohemia Chrast svým vystoupením a následně byly vyhlášeny dětské a juniorské kategorie. Poté proběhla finále v párové polce, choreografiích polky, seniorských choreografií a samozřejmě finále plesových choreografií a Memoriál Bohumila Černého se slovenskou účastí.

Do finále plesových choreografií se protančilo 7 souborů z Hlinska, Brna, Prahy, Zlína a Chotěboře. „Boj“ o titul byl velmi napínavý – TS Ridendo chtělo loňský titul obhájit, Danza Brno chtěla titul po 2 letech odvézt do Brna. Nakonec na 3. místě skončil TKG Hlinsko, 2. místo obsadila Danza Brno a 1. místo a titul Mistr České republiky v plesových choreografiích zůstává díky TS Ridendo v Hlinsku!

V rámci Memoriálu hodnotila odborná porota 6 vystoupení. Třetí místo opět patřilo TKG Hlinsko, 2. místo obsadilo tentokrát TS Ridendo Hlinsko a vítězem Memoriálu se o jedinou známku stala Danza Brno.

Mimo titulu Mistr České republiky v plesových choreografiích TS Ridendo Hlinsko získalo ještě speciální ceny za Nejzajímavější kostým, Nejlepší latinskoamerickou choreografii a od vedoucích ostatních klubů ještě cenu za Nejzajímavější choreografii.

Jako vedoucí tohoto souboru bych chtěla velmi poděkovat skvělé švadleně Editě Boháčové, které cena za nejzajímavější kostým právem patří, za její pečlivou práci a neuvěřitelné nasazení.

Cena za Nejzajímavější choreografii patří do sbírky choreografa Petra Janáčka, který opakovaně prokazuje svůj cit pro výběr hudby a talent při stavění choreografií a my jsme velmi rádi a vděční, že tento talent sdílí s naším tanečním studiem.

Žádný z těchto titulů bychom ale do Hlinska nemohli přivézt nebýt společného úsilí a vášně pro tanec 9 párů, které si stanovily jasný cíl – obhájit mistrovský titul z loňského roku, a které celou sezónu poctivě pracovaly na tom, aby tento cíl splnily. Děkuji vám všem!

V neposlední řadě chceme také velmi poděkovat všem, kdo TS Ridendo jakkoli podporují a těm, kteří nám v sobotu 4. května přijeli fandit. My tančíme s radostí a vy zase dáváte radost nám. Velmi si toho vážíme.

Každý, kdo by chtěl vidět i ostatní skupiny našeho studia, je srdečně vítán na profilový pořad TS Ridendo s názvem Tančíme s radostí 7. června do Multifunkčního centra v Hlinsku. Více informací najdete na webu www.ridendo.cz či facebooku: https://www.facebook.com/groups/124551800893858/.

Za TS Ridendo Hlinsko

Iveta Vondrová