Dnes je 27. březen 2023, svátek má Dita
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Sport / Vaše zprávy Třetí výhra Horses v řadě tentokrát v Lanškrouně Vytvořit článek
Třetí výhra Horses v řadě tentokrát v Lanškrouně
HC Horses Hlinsko - 12. 11. 2022    358    0 Líbil se vám tento článek?

L a n š k r o u n - Třetí výhra v řadě vynesla tým hlineckých na 4. postupové místo v tabulce před posledním kolem. Bodové odstupy mezi druhým a pátým týmem jsou letos minimální a soutěž je mimořádně vyrovnaná. Hlinečtí stále bez zraněných opor M. Havla, T.B řízy, M. Zdražila, A. Brázdy i Š. Lenocha odehráli dohrávku v Lanškrouně a o výhře se rozhodovalo v napínavém utkání až ve třetí třetině.

První třetina byla plně v režii Horses, dobrý pohyb a šestnáct střeleckých pokusů na branku výborně chytajícího Nimmerichtera však nepřineslo gól. Na druhé straně T. Vlk si připsal pouze čtyři zákroky. Skóre se neměnilo ani na konci třetiny při přesilové hře hostí.

Ve druhé části domácí vyrovnali hru, tomu nepřispělo ani vyloučení na straně hlineckých. Přesilová hra po vyloučení Krče za hrubost sice zvýšila tlak na branku domácích, ale gólman Orlů byl neprůstřelný. Domácí špatně střídali ve 37. minutě a při přesilové hře hlineckých se podařilo Krčovi ujet v brejku a v oslabení skórovat 1:0. Hlinečtí dokázali rychle zareagovat a v 39. minutě bylo po velkém tlaku v pásmu domácích vyrovnal přesnou střelou z kruhu M. Nepokoj pod horní tyč přes hromadu těl před domácím brankařem 1:1.

Také začátek třetí části byl vyrovnaný. Ve 42. minutě zahrozil prudkou střelou opět Krč, ale jeho střelu mezi betony dokázal T. Vlk skvěle pokrýt. Protiútokem kontroval P. Beneš s R. Chvojkou. Obrat ve vývoji znamenala branka M. Machače ve 46. minutě 1:2. Další nápor hostí zastavila hned dvě vyloučení ve 49. a 53. minutě. V přesilové hře domácích vypíchl na modré čáře kotouč obránci P. Štěpánek, v brejkou přihrál rychlíkovi O. Karáskovi, který zavezl kotouč až před branku a načasoval přihrávku zpět na P. Štěpánka, který zblízka překonal Nimmerichtera potřetí 1:3. V 55. minutě opět vyloučení hlineckých a opět nepozornost domácích O. Karásek si udělal z domácích obránců slalomovou dráhu, z pravé strany objel dva hráče a bekhendovou střelou pod horní tyč překonal Nimmerichtera 1:4. Domácí se nestačili vzpamatovat z obdržené branky a na jejich branku se řítil další rychlý protiútok M. Machače s P. Štěpánkem, který zakončil přečíslení dva na jedna tvrdou střelou pod vyrážečku domácího gólmana 1:5. O vývoji utkání bylo rozhodnuto. Ve zbývajících dvou minutách již hosté kontrolovali plně hru a čtyřbrankový náskok se již nezměnil.

Hlasy po utkání: P. Rohlík - „Kluci výborně plnili pokyny první třetinu. Byli jsme aktivnější a hráli pospolu. Ve druhé jsme od toho upustili. Rozpadla se nám organizace hry. Hráli jsme příliš individualisticky. Soupeř nás přehrával. Ve třetí třetině jsme se po domluvě vrátili k našemu systému a to nás dovedlo k vytouženým 3 bodům. Ubránili jsme i těžká oslabení v závěru."

„Pochvala patří všem klukům za bojovnost a obětavost pro tým. V neděli chceme bodovat u Kohoutů a potvrdit účast v první čtyřce," říká Radek Chlada, předseda klubu HC Hlinsko.TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu