Tipy na pátek a víkend: Týdny pro duševní zdraví, Betlémská muzejní noc, Skautská kavárna na sídlišti, Mlynáři a sekerníci na Veselém Kopci
Profilovka
15. 09. 2023.
1002

Stálé výstavy a akce:

Výstava obrazů Vojty Kyncla v Městském Muzeu

Otevřeno jen do 17. září 2023. V. Kyncl byl především krajinářem, vycházel podle Kubova vzoru rovněž ze zásad impresionistického pojetí skutečnosti. Náměty obrazů vyhledával v rodném kraji Vysočiny, ale čerpal také z moravské Pálavy, ze Slovenska, Jugoslávie i odjinud. V menší míře se zabýval také zátiším a portrétem, hlavně z nejbližšího rodinného prostředí. Výstava představí výběr obrazů z díla Vojty Kyncla. Otevřeno od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00.

Probuzený poklad v Pickově domě na Betlémě

Otevřeno do 31. října 2023. Výstava věnovaná historii a současnosti výroby žinylkových textilií připravená ve spolupráci s nositelem tradice lidových řemesel Josefem Fidlerem a módní návrhářkou Beátou Rajskou.

64. Výtvarné Hlinecko 2023 v Městské galerii

Otevřeno jen do 17. září 2023 úterý až neděle od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hodin. Výstava představí v několika kapitolách nejvýznamnější díla malíře a cestovatele Ludvíka Kuby.

Výstava ve statku z Mokré Lhoty na Veselém Kopci

Otevřeno do 30. října 2023 dle otevírací doby. Výstava přibližující padesátiletou historii muzea a sbírkové předměty se zajímavým příběhem.

Výstava studentských prací Adély Drapákové v MFC

Otevřeno během konání kulturních akcí a v provozní době kavárny až do 7. října 2023. Výstava absolventky Akademie - Vyšší odborná škola, Gymnázium a Střední odborná škola uměleckoprůmyslová Světlá nad Sázavou, obor Restaurování kamene. Výstava představí její studentské práce zahrnující malbu, kresbu, ale i sochařskou tvorbu a techniku linorytu. 

Muzeum tropických motýlů a brouků v Hlinsku

Otevřeno úterý až pátek od 9:00 do 16:00, sobota a neděle od 9:00 do 15:00. Expozice v budově Kožešnictví Milena Černá, Wilsonova 1319.

 

Pátek 15. září:

Týdny pro duševní zdraví ve sportovní hale u Resslovky

Začátek v 9:00, konec ve 13:00 hodin. Fotbalový turnaj lidí se zkušeností s duševním onemocněním se žáky a studenty místních škol. Dále workshopy na téma Duše v bezpečí, psychobudka. Pořádá Fokus Vysočina.

Divadelní hra Bezkontaktní ženy v MFC

Začátek v 19:00 hodin. Vstupné 150 Kč, vstupenky stále v prodeji. Komedie hlineckého divadelního spolku DU:HA.

Betlémská muzejní noc

Začátek v 19:00 hodin, konec ve 22:00. Ojedinělá příležitost navštívit domky památkové rezervace Betlém v Hlinsku výjimečně ve večerních hodinách. Vstup volný.

 

Sobota 16. září:

Mlynáři a sekerníci na Veselém Kopci

Začátek v 10:00 hodin. V provozu budou technické stavby na vodní pohon. Celým programem provázejí zkušení řemeslníci i odborní pracovníci se zajímavým výkladem.

Fotbalový zápas v Olšinkách

Začátek v 10:30. FC Hlinsko - Choceň. Fotbalové utkání krajského přeboru soutěže dorostenců.

Skautská kavárna u Centra Jana XXIII. na sídlišti

Začátek v 11:00 hodin. Káva, čokoláda, čaje, domácí limonáda a občerstvení od hlineckých skautů. Bohatý doprovodný program - hudební vystoupení, ukázky dravců či představení záchranné stanice Pasíčka.

Diskotéka v Koupelna Music Baru Hlinsko

Začátek ve 22:00 hodin. Konec léta s Kapitánem Morganem. Do půlnoci vstup zdarma, havajské věnce, za pultem DJ Jozy.

 

Neděle 17. září:

Utkání v házené na hřišti na národní házenou v Olšinkách

Začátek v 10:00 hodin. HK Hlinsko - SK Studénka. Utkání 1. ligy žen v národní házené.

Skautská kavárna u Centra Jana XXIII. na sídlišti

Začátek v 10:00 hodin. Káva, čokoláda, čaje, domácí limonáda a občerstvení od hlineckých skautů. Bohatý doprovodný program - hudební vystoupení, ukázky dravců či představení záchranné stanice Pasíčka.

Mlynáři a sekerníci na Veselém Kopci

Začátek v 10:00 hodin. V provozu budou technické stavby na vodní pohon. Celým programem provázejí zkušení řemeslníci i odborní pracovníci se zajímavým výkladem.

Zahájení výstavy obrazů v Centru Jana XXIII.

Začátek ve 14:00 hodin. Jan Čihák (in memoriam) a František Štursa. Nejen krajináři a velcí přátelé.